مترو«پَر»!

به نظر می رسد موضوع اتصال اسلامشهر به خط سه متروی تهران دست کم تا پایان دولت یازدهم محقق نخواهد شد.

به گزارش اسلامشهرخبر، موضوع متروی اسلامشهر آنقدر طولانی شده است که دیگر بررسی پرونده این موضوع و اشاره به وعده ها و صحبت های مسئولان مربوطه تبدیل به امری کسل کننده شده است اما در جدیدترین اظهارنظر درباره متروی اسلامشهر بهروز نعمتی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به رئیس جمهور و استاندار تهران اینگونه اظهارنظر کرده است:« با توجه به مشکلات کلانشهر تهران چون ترافیک و آلودگی هوا، درخصوص حضور و تردد اتومبیل‌های مختلف به تهران از شهرهای اقماری مانند شهرری و اسلامشهر اقدامات جلوگیرانه باید صورت گیرد. بر مبنای قول رئیس جمهور به اسلامشهر مقرر شد ۴۰۰ میلیارد تومان برای متروی اسلامشهر تخصیص یابد که تاکنون محقق نشده است بنابراین از رئیس جمهور درخواست می‌شود تا دستورات لازم را در این‌خصوص ارائه دهد.»

هرچند باید قدردادن نعمتی در خصوص پیگیری موضوع متروی اسلامشهر بود و این موضوع را از این جهت که می تواند زمینه ساز مطرح شدن سایر مشکلات اسلامشهر در خانه ملت نیز باشد به فال نیک گرفت اما باید به این نکته درخصوص صحبت های نعمتی اشاره کرد که وی به قول رییس جمهور در خصوص بودجه ۴۰۰ میلیاردی برای متروی اسلامشهر اشاره کرده است درحالیکه روحانی در سفر خود به اسلامشهر از تخصیص بودجه ۴۰۰ میلیاردی برای پروژه چهارخطه کردن قطار شهری یاد کرد.

اسلامشهرخبر برای بررسی هرچه بیشتر این موضوع با یکی از اعضای شورای شهر اسلامشهر تماس گرفت. ولی الله اصغری عضو فعلی و رییس سابق شورای شهر اسلامشهر در گفت و گو با اسلامشهرخبر اظهار داشت: نکته اول این است که ما برای رفع مشکلات شهر قائل به مرزبندی سیاسی و جناحی نیستیم و به همین جهت از جناب نعمتی بابت پیگیری موضوع مترو متشکریم.

وی افزود: موضوع اتصال اسلامشهر به خط سه مترو در سال ۸۹ به تصویب شورای عالی ترافیک شهرهای کشور رسیده و با پیگیری نمایندگان مجلس گذشته به ویژه آقای طلا درآستانه کلنگ زنی بود.

اصغری در ادامه گفت: متاسفانه در سفر آقای رئیس جمهور به اسلامشهر این موضوع به نوعی منتفی شد و رییس جمهور موضوع تخصیص مبلغ چهارصد میلیارد تومان جهت چهارخطه شدن راه آهن تهران- اسلامشهر _پرند را مطرح کرد.

عضو شورای شهر اسلامشهر خاطرنشان کرد: موضوع مترو همچنان از طریق شورای شهر  و شهرداری در حال رایزنی و پیگیری است اما مسئولین دولتی اعم از استانداری و فرمانداری به جهت پای بندی به وعده آقای رئیس جمهور دیگر موضوع مترو را از دستور کار خود خارج کرده اند.

به نظر می رسد با توجه به صحبت های اصغری، در واپسین ماه های دولت یازدهم نباید امید چندانی به آغاز پروژه اتصال متروی اسلامشهر به خط۳ متروی تهران داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *