بازدید مسئولان اسلامشهر از«قلعه سیمون»/تصاویر

مسئولان شهرستان اسلامشهر با حضور در سیمون و کرک از این بخش از شهرستان بازدید کردند.

به گزارش اسلامشهرخبر، جمعی از مسئولان شهرستان اسلامشهر برای تصمیم گیری بهتر در راستای حل مشکلات اهالی قلعه سیمون و کرک با حضور در این بخش از شهرستان از آن بازدید کردند.

در این بازدید عبدالله اصغری رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه استان تهران، مجید امیرعبدالهیان فرمانده سپاه اسلامشهر و حمید قسمتی رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) اسلامشهر حضور داشتند.

گفته می شود اهالی قلعه سیمون از ۲۵ سال قبل در این نقطه ساکن شده اند و شغل آنها کشاورزی است؛ اهالی این قلعه در ابتدا ۲۵ خانوار بوده اند و پس از سیل سال ۸۰ در گلستان گروهی از سیل زدگان نیز این منطقه را برای زندگی خود انتخاب کردند تا در حال حاضر تعداد خانوار حاضر در این نقطه کم برخوردار به ۴۷ خانوار برسد.

این مکان از املاک بنیاد کوثر وابسته به بنیاد شهید است و مردم این نقطه که ۴۷ خانواده هستند که ۴۱ خانواده آنها ایرانی و شیعه هستند.

اهالی قلعه سیمون در شرایط فعلی زندگی خود را با مشکلات بسیاری از جمله مشکلات آموزشی می گذرانند و تنها فضای آموزشی موجود در این بخش از اسلامشهر ظرفیت تحصیل دانش آموزان تا پایه ششم را داراست.

همچنین مشکلات بهداشتی از جمله نبود حمام و کمبود سرویس بهداشتی از دیگر مسائلی است که در این قلعه مخروبه خودنمایی می کند.

حال و پس از سال ها وعده های عملی نشده بسیج سازندگی سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران اعلام آمادگی کرده است تا با همکاری کمیته امداد و فرمانداری اسلامشهر مشکلات مسکن، آموزش و اشتغال این منطقه را حل کند؛ در همین راستا پس از حضور رییس سازمان بسیج سازندگی استان تهران در قلعه سیمون و کرک جلساتی در رابطه با اختصاص زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن اهالی سیمون و کرک برگزار شد.

گفتنی است در روزهای اخیر خیرینی جهت اهدای زمین برای ساخت مسکن مورد نیاز اهالی سیمون و کرک اعلام آمادگی کرده اند.

DSC_0059 DSC_0060 DSC_0063 DSC_0076 DSC_0050 DSC_0047 DSC_0064 DSC_0031 DSC_0030 DSC_0024 DSC_0004 DSC_0017 DSC_0023

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *