اقدام و عمل نیاز به همت و اراده بالایی دارد

زائر هرمزگانی گفت: اقدام و عمل نیاز به یک همت و ادراه بالایی دارد که چنین اراده ای را می توان در وجود شهدا یافت.

مهدی فاضل پور روحانی جوان اهل استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار اسلامشهرخبر در خصوص تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور اظهار داشت: برداشتی که من از این سفر دارم این است که جوانانی که در این مناطق پا می گذارند باید بروند و از خاطرات عملیات هایی که شهدا در این مناطق انجام داده اند مطالعه کنند؛ با خواندن این نوشته ها خیلی از مسائل برای افراد شفاف خواهد شد.

photo_2016-04-09_11-55-41

وی در ادامه گفت: من داشتم قضیه ای از شهدا را می خواندم و به خودم می گفتم واقعا اگر مسئولان ما چنین همتی را داشتند دقیقا می توانستند آن چیزی را که مقام معظم رهبری از آن به عنوان اقدام و عمل یاد می کنند را در جامعه پیاده کنند؛ اقدام و عمل نیاز به یک همت و ادراه بالایی دارد که چنین اراده ای را می توان در وجود شهدا یافت.

فاضل پور تصریح کرد: یک جاهایی چه بسا شهدای ما در غرب کشور با یک جمع چهار پنج نفره یک قله را که در آن ۲۰۰ نیروی دشمن بوده است را فتح کرده اند؛ همت انسان در پناه ایمانش معجزه ایجاد می کند. یعنی خدا نیروهایش را به یاری آنها می فرستد وگرنه چگونه می شود با پنج شش نفر بر ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر فائق آمد؛ آن هم با وضعیتی که مثلا ما در دامنه کوه هستیم و آنها در قله هستند و بر ما اشراف دارند.

این روحانی جوان در ادامه گفت: در آن روزها در وادی جنگ سخت قرار داشتیم و در حال حاضر جنگ بیشتر در عرصه های سیاسی و اقتصادی خودنمایی می کند؛ در حال حاضر هم همت نیاز است و وقتی آقا  می فرماید در بعد اقتصادی بیایید و تولیدات داخلی را حمایت کنید من به بچه حزب اللهی ها می گویم باید به سراغ حرف های آقا برویم و به حرف ایشان لبیک بگوییم. ما می خواهیم هم راحت طلب باشیم و هم قله ها را فتح کنیم.

وی افزود: تاثیر شهدا بر روی جوانان بی نظیر است؛ ما اعتقادمان این است که شهدا زنده هستند و موجودات زنده تاثیرگذار هستند؛ این که یک جوان می آید در این بیابان و وقتی از این مکان می رود یک نورانیتی را با خود به همراه می برد و احساس می کند نگاه دیگری از بالا به او می شود؛ معلوم است که همت چنین فردی بیشتر می شود و چنین فردی گناهان خود را کمتر کرده و چشم خودش را کنترل می کند.

فاضل پور خاظرنشان کرد: یکی از کارهای چنین فردی این است که در هر بعدی که فعالیت می کند حلال و حرام را رعایت کند؛ همه این مسائل بیانگر اثر این مناطق است؛ خاک اینجا خاکی است که به فرموده رهبر انقلاب ملائکه الله بال هایشان را برای تبرک به این خاک می مالند؛ بعد چنین خاکی نمی تواند روی ما تاثیرگذار باشد؟ جوانان ما پس از حضور در این مناطق دست کم تا مدتی پس از این سفر در زندگی خود تحت تاثیر این سفر قرار دارند و این همت خود فرد است که آن حالت را تقویت کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *