برگزاری کارگاه آموزشی «سیاره خود را نجات دهیم» در آموزشگاه امام خامنه ای اسلامشهر

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان«سیاره خود را نجات دهیم»در دبستان امام خامنه ای خبر داد.

رضا شایسته رییس اداره محیط زیست اسلامشهر در گفت و گو با اسلامشهرخبر اظهار داشت: یکی از فعالان محیط زیست با همکاری اداره محیط زیست شهرستان اقدام به تشکیل کارگاه آموزشی محیط زیست در یکی از مدارس دبستان کرد.

وی تصریح کرد: در این مراسم که با هدف فرهنگ سازی و آموزش زیست محیطی به کودکان برگزار شده بود؛ یکی از فعالان محیط زیست در مدرسه ابتدایی  امام خامنه ای شهرستان اسلامشهر به دانش آموزان آموزش های محیط زیستی از جمله آشنایی با محیط زیست پیرامون ، معضلات ناشی از آلودگی های زیست محیطی و زندگی حیوانات و پرندگان را ارائه کرد.

اسلامشهر

شایسته در ادامه با اشاره به اینکه امروزه با مشکلات زیست محیطی بسیاری مواجه هستیم و در سال های اخیر نگرانی نسبت به موضوعات محیط زیست در جامعه  افزایش یافته است گفت: اولین کار در حفظ محیط زیست فرهنگ سازی است که این کار از مدرسه آغاز می شود و آموزش و پرورش برای انجام این مهم وظیفه سنگینی بر عهده دارد و بعد از فرهنگ سازی توجه به لزوم مشارکت مردمی و سازمان های مردم نهاد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

همچنین شهربانو احمدی فعال محیط زیستی در رابطه با این موضوع به اسلامشهرخبر گفت: کم توجهی به مسائل زیست محیطی ، آلودگی رودخانه ها، جنگل ها و در معرض خطر قرار گرفتن گونه های گیاهی و جانوری و کم آبی عواملی هستند که  جوامع بشری را تهدید می کنند.

وی با بیان اینکه شکل گیری رفتارهای اجتماعی و ایجاد یک نگرش از سنین کودکی، باعث شده تا آموزش ها به این رده سنی از جامعه مهم و ارزشمند باشد، گفت: رسانه ها و مدرسه به عنوان مهم ترین نهاد های آموزشی نقش مهمی در آموزش و فرهنگ سازی محیط زیست دارند؛ حفاظت از محیط زیست مسئولیتی  است که بر دوش همه افراد جامعه می باشد.

احمدی در ادامه گفت : یکی از موثرترین راهکارها برای حفظ محیط زیست و بقاء حیات وحش، آموزش و ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزانی است که آینده سازان جامعه هستند و نقش بسیار مهمی در حفظ این امانت بزرگ الهی برای نسل های آینده دارند.

این فعال محیط زیستی در پایان با تشکر از ادارات آموزش و پرورش و محیط زیست شهرستان، از دانش آموزان خواست که با سر دادن شعارهای زیست محیطی و تکرار عهد نامه نسبت به محیط زیست پیرامون خود توجه بیشتری داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *