۳۲۶۰ خانواده اسلامشهری تحت پوشش کمیته امداد

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اسلامشهر گفت:در شهرستان اسلامشهر ۳۲۶۰ خانواده از نیازمندترین و آبرومندترین خانواده های اسلامشهری تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) داریم.

غضنفری ؛سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اسلامشهر در گفتگو با پایگاه خبری اسلامشهرخبر، با اشاره به هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) که کمک به نیازمندان است گفت:کمیته امداد امام خمینی(ره) در طول ۴ دهه فعالیت خود توانسته به نقطه ای از پیشرفت برسد که تا دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچوقت دست از تخریب آن برنداشته اند.

وی افزود:کمیته امداد امام خمینی(ره) در همه زمینه هایی که مردم با مشکل مواجه بودند ورود داشته که به فضل الهی توفیقات فراوانی داشته است؛ هر چند که نقد هایی به عملکرد آن وارد است.

غضنفری تصریح کرد: این نهاد در طول ۴ دهه فعالیت خود توانمند سازی و رفع مشکلات اقتصادی مردم را در اولویت امورات خود قرار داده است.

۳۲۶۰ خانواده اسلامشهری تحت پوشش کمیته امداد

غضنفری گفت:در شهرستان اسلامشهر ۳۲۶۰ خانواده از نیازمندترین و آبرومندترین خانواده های اسلامشهری تحت حمایت این اداره داریم که در مباحث معیشتی و توامندسازی این خانواده ها از آنها حمایت میکنیم.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اسلامشهر افزود:نوع خدمات این اداره چند بخش میباشد که یک گروه مددجویان تبصره ۱۴ میباشند که بصورت مقطعی از خدمات کمیته امداد بهره میبرند.

وی افزود:بخش بعدی خانواده های خاص، سالمند و بیمار هستند که این خانواده ها بصورت طولانی مدت و بعضا تا پایان عمر از خدمات کمیته امداد خمینی(ره) بهره مند خواهند بود.

اهدا وام های اشتغال ۵۰ میلیون تومانی

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اسلامشهر گفت:در بحث های توانمند سازی خانواده ها اگر شخصی بتواند برای خودش کسب کاری راه اندازی بکند ؛ مجموعه کمیته امداد میانگین۱۰ الی ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه در اختیار این خانوار یا اشخاص قرار میدهد.

غضنفری تصریح کرد:این وام نیز در دو بخش  اهدا میگردد یک بخش خانواده های هستند که تحت پوشش کمیته امداد هستند که از صندوق کمیته به آنها پرداخت خواهد شد و بخش دیگر اشخاص و خانواده هایی هستند که تحت پوشش کیمته امداد نیستند که این افراد از طریق کمیته امداد به بانک های تحت قرارداد ما جهت اخذ وام معرفی میگردند .

وی افزود: مجموعه کمیته امداد برای افرادی که علاقه مند هستند دوره های آموزشی را در نظر گرفته تا این اشخاص در جهت راه اندازی کسب و کار به تونایی کامل برسند.

۸۰ خیریه در اسلامشهر فعالیت دارند

غضنفری با اشاره به فعالیت ۸۰ خیریه در سطح شهرستان اسلامشهر گفت:ما باید از همپوشانی خدمات خیریه های اسلامشهر جلوگیری کنیم؛ این خیریه ها همانند کمیته امداد امام خمینی(ره) بسته های ارزاق و معیشتی را بین خانواده های نیازمند سطح شهرستان  توزیع میکنند.

وی افزود:باید سازکاری صورت بگیرد که خدماتی که آنها به خانواده های نیازمند شهرستان ارائه میدهند، خانواده هایی نباشند که تحت پوشش خیریه های دیگر یا کمیته امداد هستند تا بتوانیم به خانواده های نیازمند بیشتری در سطح شهرستان خدمت رسانی بکنیم.

اهدا ۱۸۰ تبلت به کودکان محروم توسط خیر اسلامشهری

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گفت:در ایام کرونا ۱۸۰ تبلت توسط خیر اسلامشهری در میان کودکان نیازمند این شهرستان توزیع شد.

وی افزود: ما خانواده هایی را داریم که در طرح اکرام و محسنین ماهانه یک الی دو میلیون تومان کمک هزینه دریافت میکنند.

انتهای پپام/*ا


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *