۲۰ واحد صنعتی و تولیدی اسلامشهر آلاینده‌اند

رئیس اداره محیط زیست اسلامشهر با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست سال ۳۵۰ پایش محیط زیستی انجام شده است گفت: از این تعداد ۲۰ واحد صنعتی و تولیدی به علت عدم توجه به الزامات محیط زیستی و ایجاد آلایندگی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند.

به گزارش اسلامشهرخبر، الهه بیگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه کارشناسان حفاظت محیط زیست اسلامشهر در راستای اجرای طرح گشت و پایش زیست محیطی و بازدید از واحدهای مستقر در حوزه استحفاظی شهرستان اسلامشهر در پایان هفته گذشته از محل خروجی سیستم تصفیه خانه‌های فاضلاب واحدهای تولیدی ، صنعتی و رودخانه سالور نمونه برداری کردند. گفت: نمونه‌ها جهت بررسی و تشخیص آلودگی و به منظور آنالیز پارامترهای آلایندگی به آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان تهران ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی بزرگ مقیاس ملزم به رعایت استانداردهای خروجی فاضلاب هستند، اظهارداشت: خروجی فاضلاب، قبل از تخلیه به منابع پذیرنده باید از لحاظ پارامترهای میکروبی و شیمیایی در حد استانداردهای ملاک عمل سازمان بوده و در غیر این صورت پس از صدور اخطاریه و عدم اقدام مثبت، نام واحد در لیست صنایع آلاینده درج و مشمول پرداخت عوارض آلایندگی خواهند شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در پایان گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری تعداد ۳۵۰ پایش محیط زیستی انجام شده که از این بین تعداد ۲۰ واحد صنعتی و تولیدی به علت عدم توجه به الزامات محیط زیستی و ایجاد آلایندگی در لیست صنایع آلاینده قرار گرفتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *