علی نصیری

۲ هزار شغل در استان تهران طی سال ۹۵ ایجاد شد /بنیاد برکت اعتبار فاز دوم قلعه سیمون را تامین نکرده است

فرمانده سپاه سیدالشداء استان تهران گفت: در سال ۹۵ در حوزه اشتغال سپاه سید الشهدا استان تهران ۶۶۲ کارگاه ایجاد کرد که از این طریق ۲ هزار نفر مشغول به کار شدند،

فرمانده سپاه سیدالشداء(ع) استان تهران گفت: در سال ۹۵ در حوزه اشتغال سپاه سید الشهدا استان تهران  ۶۶۲ کارگاه ایجاد کرد که از این طریق  ۲ هزار نفر  مشغول به کار شدند،

به گزارش اسلامشهرخبر، سردار علی نصیری در جمع اصحاب رسانه در اسلامشهر ضمن تبریک سال نو خاطر نشان کرد:مجموعه سپاه برابر ابلاغیه ها و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی برنامه های خود را حول دو محور پیشبی کرده است، یکی بحث محرومیت زدایی و توجه به محرومین عزیز و دیگری در حوزه اشتغال و عرصه کارآفرینی است که می بایست در این زمینه با توجه به آنچه در اختیار مجموعه هست بتوانیم در این زمینه اقدامات خوبی را دنبال کنیم.

شنبه، افتتاح پروژه آبرسانی به یک روستا در شهرستان ملارد

وی ادامه داد: در شهرستان اسلامشهر در سال گذشته ساخت مجموعه روستای شهید جعفری با نام قلعه سیمون  ساخته شد و به طور کامل تحویل مردم آن روستا شد، در این روستا ۴۹ باب منزل مسکونی احداث شد و زیرساخت های لازم به طور کامل اماده سازی شد.امروز در این منطقه یک وضعیت خوبی را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد :پروژه آبرسانی روستای محمدآباد قمشلو از دهستان بزرگ آختر آباد شهرستان ملارد روز شنبه دوم اردیبهشت ماه مصادف با سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه حضرت سیدالشهدا در استان تهران افتتاح می شود این روستا قریب  ۳۸ سال از انقلاب می گذرد که فاقد لوله کشی آب شرب بوده  و این عزیزان آب شرب خود را با تانکر منتقل می کردند.

فرمانده سپاه سیدالشداء(ع) استان تهران اعلام کرد: ۶۳ خانوار و در مجموع ۲۶۰ نفر ساکن این منطقه هستند و شغلشان عمدتا دامداری  و کشاورزی است. ۱۰ سال پیش پروژه آبرسانی به این روستا برنامه ریزی شده بود که به دلیل مشکلات فنی این کار با موفقیت انجام نشد. وقتی هم پیگیری شد که این کار انجام شود با جملاتی نظیر این که” مقرون به صرفه نیست”” ارزش لازم براش تعریف نشده” این پروژ انجام نشد. اما الحمدلله  این پروژه به طور کامل به اتمام رسیده و روز شنبه هم افتتاح می شود.

وی تاکید کرد: برای انتقال آب به این روستا یک مخزن ۶۰ متر مکعبی ساخته شد که آب لوله کشی به طول  ۶ کیلومتر این آب را به روستا می رساند.الحمدالله اقدامی که ۳۸ سال می توانست به آسانی انجام شود و متاسفانه اتفاق نیافتاده بود به کمک برادران بسیجی  و جهادگران به اتمام رسید .

ارائه خدمات پزشکی به ۳ هزار نفر در ایام نوروز

وی تصریح کرد: هزینه اقدامات سپاه در این روستا برای انتقال خط آب برابر برنامه ریزی ها  ۸ میلیارد ریال بوده که جهادگران بسیجی با ۵ میلیون ریال این کار را انجام دادند. ۲ میلیارد و۶۰۰ میلیون ریال از این بودجه توسط سپاه و مابقی آن توسط خیرین و بخشداری تامین شد. با توجه به اینکه در این پروژه از گروه های جهادی استفاده شده یک صرفه جویی بسیار خوب را شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: در این روستا همچنین  یک بوستان یک هکتاری،یک زمین ورزشی خاکی  و یک باب خانه یکی از محرومانی که مشکلات اساسی داشت ایجاد شد و  روز شنبه افتتاح می شود.

سردار نصیری اظهار داشت: در سال ۹۵ در حوزه اشتغال سپاه سید الشهدا استان تهران  ۶۶۲ کارگاه ایجاد کرد که از این طریق  ۲ هزار نفر  مشغول به کار شدند، اعتباری که در این کارگاه ها تزریق شد بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال  بود . حوزه فعالیت این کارگاه ها دام سنگین، ماهی های سردابی و گرمابی، زنبور عسل ، بلدرچین، گیاهایان دارویی ، گلخانه ، احیای باغات کاشت زعفران و قارچ  بوده است.

فرمانده سپاه سیدالشداء(ع) استان تهران گفت: در حوزه محرومیت زدایی در ایام نوروز در خارج از استان  و در منطقه خوزستان  گروهای جهادی در حوزه های عمرانی ۶۸ مورد ساخت مدرسه، خانه نیازمند، مسجد داشتند. همچنین در حوزه بهداشت و سلامت اکیپ های پزشکی و جهادی سپاه حضور بسیار خوبی داشتند  و از این طریق توانستیم به  ۳ هزار نفر خدمات پزشکی ارائه دهیم .

بیابان زدایی ۲۰ هکتار زمین در خوزستان

وی با اعلام اینکه یکی از معضلات خوزستان بحث بیایان زدایی بود خاطر نشان کرد:  گروههای جهادی در حدود ۲۰ هکتار از اراضی که تحویلشان شده بود ۵ هزار اصله نهال را غرس کردند. در این رابطه در ابتدای فصل پاییز مجددا حدود ۷۰ هکتار زمین را پیش بینی کردیم تا نسبت به بیابان زدایی اقدام کنیم.

فرمانده سپاه سیدالشداء(ع) استان تهران تاکید کرد: در سال ۹۶ ، ۱۵۰ پروزه در استان تهران هدف گذاری کردیم که ۶۲ باب ساخت خانه نیازمند ، ۸ باب ساخت مسجد، ۳۸ باب مرمت مسجد ، زیرسازی و اسفالت جاده سه روستا ، ۱۸ مورد زمین ورزشی، ۲ مورد مخزن آب، ساخت مدرسه ۶ باب ، ۱۱ باب ترمیم و مرمت خانه های محرومین نهایی شده است .

وی با اشاره به وجود پروژه در شهرستان های اسلامشهر، بهارستان،پردیس پیشوا و قرچک افزود: در حوزه تسهیلات برای اشتغال هم امسال یک توسعه دو برابری پیش بینی کردیم .

سردار نصیری با بیان اینکه مهمترین اصل در کارهای ما وجود خیرین است افزود: برای ۱۵۰ پروژه در سال ۹۶ بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است که ۱۵ میلیارد آن سپاه مشارکت می کند و مابقی آن از طریق خیرین و دیگران تامین می شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر دلیل آغاز نشدن فاز دوم ساخت روستای شهید جعفری (قلعه سیمون) چیست؟ پاسخ داد: با بنیاد برکت برای اجرای فاز دو تفاهم نامه ای امضا شد  و بنابر تفاهم نامه این نهاد می بایست اعتبار آن را واگذار می کرد که این کار صورت نگرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه هنوز این اقدام صورت نگرفته که اگر واگذار شود انجام خواهد شد و اگر واگذار نشود باید راهکار دیگری را برای این موضوع پیش بینی کنیم تا به امروز هنوز اتفاق خاصی صورت نگرفته اما ما پیگیر هستیم که سازوکار دیگری را دنبال کنیم .برای ما مهم است که کاری که شروع کردیم را کامل کنیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *