جمع آوری کوره های غیرمجاز

۴ کوره ذغال گیری غیرمجاز در اسلامشهر جمع آوری شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از جمع آوری ۴ کوره ذغال گیری در سطح این شهرستان خبر داد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از جمع آوری ۴ کوره ذغال گیری در سطح این شهرستان خبر داد.
به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از سامات، ولی اله محمدی با اعلام این خبر افزود : در راستای برخورد قانونی با متخلفین قانون مدیریت پسماند  و نحوه جلوگیری از آلودگی هوا ،۴  کوره ذغال گیری که با استفاده از جمع آوری و دپو چوب  مبادرت به تولید ذغال می کردند شناسائی و نسبت به صدور اخطاریه به متصدیان اقدام شد .
وی ادامه داد : پس از صدور اخطاریه و با پیگیری های بعمل آمده ماموران اجرایی این اداره و چندین مرحله مراجعه به منطقه نهایتا متصدیان این کوره ها مجبور به جمع آوری و پاکسازی منطقه شدند.
محمدی با بیان اینکه واحدهای ذغال گیری غیر مجاز اغلب در اراضی کشاورزی شهرستان  و عمدتا در بخش های  دور افتاده فعالیت می‌کردند افزود: این کوره‌های ذغال گیری اغلب شب هنگام  فعالیت داشته و با  ایجاد دود فراوان موجبات آلودگی و  مزاحمت برای ساکنین منطقه را فراهم آورده اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی حفاظت از محیط زیست در شهرستان اظهار داشت  خوشبختانه پس از تشکیل این کارگروه و برپایی گشت های مشترک و همکاری مناسب بین دستگاه قضایی و سایر ارگان‌ها با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهد کاهش تخلفات در حوزه آلودگی هوا هستیم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *