سگ های مواد یاب

۱۵ درصد کشفیات مواد مخدر کشور توسط سگ های مواد یاب صورت می گیرد

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: ۱۵ درصد کشفیات مواد مخدر کشور توسط سگ های مواد یاب صورت می گیرد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: ۱۵ درصد کشفیات مواد مخدر کشور توسط سگ های مواد یاب صورت می گیرد.

به گزارش اسلامشهرخبر سردار محمد مسعود زاهدیان در مراسم امضاء تفاهم نامه نخستین بانک سلولی سگ های مواد یاب پلیس کشور در «احمد آباد مستوفی» از توابع شهرستان اسلامشهر طی سخنانی با اشاره به هزینه واردات سگ های مواد یاب از کشورهای صادر کننده، گفت: در بسیاری از مواقع کشورهای صادر کننده در این راه سنگ اندازی می کنند.

وی به نقش موثر سگ های موادیاب در مبارزه پلیس با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: ۱۵ سال است، که از این سگ ها در مبارزه با مواد مخدر کمک گرفته ایم و در این مدت موفقیت های چشمگیری را شاهد بودیم و به همین دلیل تصمیم بر راه اندازی بانک سلولی این سگ ها در داخل کشور و خودکفایی در این زمینه گرفته شد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور اضافه کرد: طبق بررسی های به عمل آمده حدود ۱۵ درصد از کشفیات مواد مخدر در کشور، توسط سگهای مواد یاب، صورت می گیرد و این آمار قابل توجهی است.

بر اساس این گزارش، بانک مذکور در ۲ زمینه اصلاح نژاد و شناسایی سگ های مستعد و شبیه سازی سگ های پلیس موجود با همکاری موسسه رویان فعالیت می کند.

«احمد آباد مستوفی» در ۷ کیلومتری جنوب غربی استان تهران و با قدمتی ۴۰۰ ساله از مناطق قدیمی تهران به شمار می‌آید، که امروز از توابع شهرستان اسلامشهر است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *