امام-جمعه-اسلامشهر

گزارش سازمان ملل مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران خنده‌آور است

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: حقوق بشری که سازمان ملل می‌گوید در ایران نیست و درجاهای دیگر هست بر اساس گزارش‌های منافقین و معاندان نظام و فراری‌ها است والا در جمهوری اسلامی هم حقوق بشر و هم حقوق اقلیت های مذهبی و هم حقوق حیوانات رعایت می‌شود.

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: حقوق بشری که سازمان ملل می‌گوید در ایران نیست و درجاهای دیگر هست بر اساس گزارش‌های منافقین و معاندان نظام و فراری‌ها است والا در جمهوری اسلامی هم حقوق بشر و هم حقوق اقلیت های مذهبی و هم حقوق حیوانات رعایت می‌شود.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۵ اسفندماه با اشاره به در پیش بودن ماه رجب و فضیلت‌های این ماه گفت: ماه رجب از ماه‌های چهارگانه مورداحترام اسلام و حتی پیش از اسلام است در برخی از روایات ماه رجب بر ماه شعبان و رمضان نیز فضیلت دارد.

وی ادامه داد: بر اساس روایات ماه رجب ماه خداوند احدیت، ماه شعبان ماه پیامبر اکرم (ص) و ماه رمضان ماه امت است در کتب ادعیه در ماه رجب روزهای ارزشمندی قرارگرفته است که این روزها بر فضیلت ماه رجب می‌افزاید ولادت امام باقر، علی النقی، محمدتقی و امام علی علیهم‌السلام در این ماه واقع‌شده است همچنین ۲۷ رجب روز بعثت رسول اکرم و نزول وحی بر ایشان است.

امام‌جمعه اسلامشهر بابیان اینکه ماه رجب اعمال زیادی دارد گفت: امام موسی کاظم (ع) می‌فرمایند: ماه رجب ماه بزرگی است خداوند در این ماه بر حسنات مؤمنان می‌افزاید و آنان را چند برابر می‌کند، بدی‌ها و گناهان در این ماه محو می‌شود. هر کس در این ماه یک روز برای رضای خداوند روزه بگیرد آتش جهنم به‌اندازه یک سال از او دور می‌شود و هر کس سه روز روزه بگیرد بهشت بر او واجب می‌شود. ماه رجب و ماه شعبان مقدمه برای ورود به ماه مبارک رمضان است باید از برکات این ماه بهره‌مند شد.

حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به نزدیکی به ایام نوروز و سنت‌های و آیین‌های آن گفت: در نوروز سنت‌هایی وجود دارد اسلام سنت‌های خوب نوروز را به‌صورت دستور کلی توصیه کرده است مردم باید در سال جدید به استقبال سنت‌های نیک نوروز بروند. سنت‌هایی مانند پاکیزه کردن منزل و خانه‌تکانی در اسلام نیز سفارش شده است در نوروز باید خانه دل را نیز بتکانیم و بغض و کینه را کنار بگذاریم.

وی تأکید کرد: احسان و نیکوکاری، کمک به نیازمندان به‌ویژه نیازمندان فامیل، دیدار با سالمندان و خانواده شهدا ازجمله سنت‌هایی است که به آن سفارش شده است.

وی با تأکید بر انجام صله‌رحم در ایام نوروز گفت: امام باقر (ع) می‌فرمایند: صله‌رحم و دیدار با خویشان چند اثر دارد: اعمال انسان را تزکیه و پاک می‌کند و مال انسان را رشد و نمو می‌دهد، بلاها را برطرف، حساب روز قیامت را آسان می‌کند، عجل را به تأخیر می‌اندازد صله‌رحم به تعبیری عمر را زیاد می‌کند.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به گزارش اخیر واحد حقوق بشر سازمان ملل مبنی بر محکومیت ایران به نقض حقوق بشر گفت: این گزارش خنده‌آور است ایران حقوق بشر را رعایت نکرده و عربستان حقوق بشر را رعایت می‌کند؟ کشوری که ۱۰ هزار نفر از مرم یمن را کشته و تمام زیرساخت‌های آن را از بین برده حقوق بشر را رعایت کرده است؟ آمریکا و اسرائیل با داشتن کلاهک هسته‌ای حقوق بشر را رعایت کرده است ولی جمهوری اسلامی ایران رعایت نکرده؟ کشوری که در جنگ تحمیلی یک گلوله را نمی‌توانست پیدا کند و اکنون‌که خودش موشک می‌سازد همه به خود گرفتند که چرا جمهوری اسلامی موشک دارد؟

وی تأکید کرد: حقوق بشری که آنان می‌گویند در ایران نیست و درجاهای دیگر هست بر اساس گزارش‌های منافقین و معاندان نظام و فراری‌ها است وگرنه در جمهوری اسلامی هم حقوق بشر و هم حقوق اقلیت های مذهبی و هم حقوق حیوانات رعایت می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *