کمیته نظارت بر اموال مسئولان حلقه مفقوده نظام است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شرق گفت:‌ کمیته نظارت بر اموال مسئولان حلقه مفقوده نظام است زیرا اگر تا به حال وجود داشت شاهد دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی افراد نبودیم.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شرق گفت:‌ کمیته نظارت بر اموال مسئولان حلقه مفقوده نظام است زیرا اگر تا به حال وجود داشت شاهد دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی افراد نبودیم.
به گزارش اسلامشهرخبر، محمد نوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تهران شرق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان که به زودی در صحن علنی مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد:‌ یکی از مسائلی که موجب می‌شود مسئولان کشور از مردم فاصله بگیرند و مردم از آن‌ها ناامید شوند دریافت حقوق‌های نجومی توسط مسئولان است که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم شاهد آن بودیم.

وی ادامه داد:‌ این موضوع از لحاظ روانشناسی تاثیر بسیار بدی بر اذهان عمومی داشت اما باید به فکر راه چاره‌ای بود تا این مسائل که حاصلی جز دلسرد شدن مردم ندارد برطرف شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران شرق افزود:‌ یکی از ساده‌ترین راه‌حل‌ها در این امر نظارت بر اموال مسئولان است، مسئولان باید کرسی خود را مایه افتخار جهت ایجاد فرصتی برای خدمت به مردم بدانند نه اینکه آن را موضعی برای کسب ثروت و قدرت بیشتر.

نوری با بیان اینکه کمیته نظارت بر اموال مسئولان حلقه مفقوده نظام است زیرا اگر تا به حال وجود داشت شاهد دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی افراد نبودیم، تصریح کرد:‌ اگر نظارتی تا به حال به شکل مناسب وجود داشت فساد اینگونه گسترده و مکانیزه نمی‌شد که یک فرد به راحتی حجم بسیار زیادی از بیت‌المال را تصاحب کند و سپس از کشور متواری شود.

این فعال دانشجویی ادامه داد:‌ کسانی که خود را وامدار تفکر غربی می‌دانند ای کاش به این بخش از قوانین غربی‌ها هم توجه می‌کردند که حساب‌های مسئولین در پایان سال در بسیاری از کشورها بررسی می‌شود و در صورت وجود تغییری غیر متعارف از آن‌ها سوال می‌شود که این پول را از چه راهی به دست آورده‌اند، هرچند که ما در کلام معصومین هم می‌بینیم که بر نظارت بر اموال مسئولین تاکید دارند تا به بیت‌المال دست درازی نشود، نمونه بارز آن هم حکایت معروف امام علی(ع) و برادر ایشان است که حاضر نشدند از بیت‌المال سهم بیشتری به وی بدهد.

وی اظهار کرد:‌ جنبش دانشجویی از این طرح به عنوان شفاف‌سازی اموال مسئولان حمایت می‌کند، نیاز است ما هرچه بیشتر سیستم نظارتی خود را نسبت به اموال مسئولان قوی‌تر کنیم تا اگر کسی از راه نامشروع ثروتی به دست‌آورده مورد محاکمه قرار بگیرد تا اموال تضییع شده به بیت‌المال بازگردد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *