فتاح

کمیته امداد با حوزه علمیه طرح مددکاری اسلامی را اجرایی می‌کند

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از اجرای طرح مددکاری اسلامی با همکاری حوزه علمیه در کشور خبر داد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از اجرای طرح مددکاری اسلامی با همکاری حوزه علمیه در کشور خبر داد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم پرویز فتاح ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مصلی قم با اشاره به مردمی بودن کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: مردمی بودن این نهاد نباید باعث بی‌توجهی دولت نسبت به نیازهای مردم تحت پوشش کمیته امداد شده و این نهاد را فراموش کند.

وی با تأکید برافزایش کیفیت خدمات در این نهاد افزود: بااینکه در ۳ سال گذشته ۲۰ درصد از هزینه‌های اداری کمیته امداد را کاهش دادیم اما خدمات ارائه‌شده افزایش‌یافته و ۲۵۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد بیمه تأمین اجتماعی شده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به لزوم ارائه خدمات بیمه‌ای به مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و گفت: مددجویان تحت حمایت از خدمات بیمه تکمیلی و بیمه حوادث استفاده کرده و با توجه به حمایت از یک‌میلیون زن سرپرست خانوار و یک و نیم میلیون سالمند و همچنین۹۰ هزار نفر کودک زیر ۶ سال در این نهاد، بیمه در اولویت کاری قرارگرفته است.

وی از ۹۰۰ هزار حامی ایتام در کشور خبر داد و تصریح کرد: ۹۰۰ هزار نفر حامی ایتام در کشور ماهیانه به‌صورت میانگین ۱۴۰ هزار تومان به ازای هر یتیم پرداخت می‌کنند که تعداد قابل‌توجه ای بوده و باید با توجه به هدف این نهاد که فقرزدایی است یک وفاق و اعتماد ملی برای کمک به کمیته امداد در کشور به وجود آوریم.

فتاح برنامه‌های خودکفایی کمیته امداد را در جهت فقرزدایی اعلام و خاطرنشان کرد: در سال گذشته با ارائه برنامه‌های آموزشی و تسهیلات مناسب بانکی ازجمله افتتاح صندوق قرض‌الحسنه ولایت توانسته‌ایم ۱۰ درصد از تعداد مددجویان کمیته امداد را کاهش داده و با استفاده از این صندوق وام‌های خرد را به مددجویان پرداخت کنیم.

وی از اجرای طرح مددکاری اسلامی برای ۱۵ هزار خانوار زیرپوشش این کمیته در استان قم خبر داد و افزود: برای اجرای کشوری این طرح که در استان قم در حال اجرا است جلساتی را با حوزه علمیه داشته‌ایم و در صورت موفق بودن طرح اداره زنان هر دو طرح را در سطح کشور اجرا خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *