“کردهای سوریه تقریبا شهرک راس العین را از ترکیه پس گرفتند”

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، نیروهای سوریه دموکراتیک توانستند اکثر مناطقی که نیروهای ترکیه و گروه‌های هم‌پیمان آن در شهرک راس العین در حومه حسکه به تصرف خود درآورده بودند، پس بگیرند.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از ایسنا، دیده بان حقوق بشر سوریه، نهاد وابسته به مخالفان سوری اعلام کرد،‌ نیروهای سوریه دموکراتیک توانستند اکثر این مناطق را در پی درگیری‌های شدید پس بگیرند.

این نهاد افزود: درگیری‌ها بین دو طرف عقب‌نشینی نیروهای “ارتش آزاد سوریه” را از منطقه صنعتی به همراه داشت.

براساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، درگیری‌ها در حال حاضر در منطقه گذرگاه راس العین، محور تل حلب متمرکز است و این محور شاهد  بمباران شدید و خشونت متقابل است.

وزارت دفاع ترکیه تسلط نیروهای خود و نیروهای مخالف سوریه را بر شهر راس العین و و گذرگاه مرزی راس العین اعلام کرده بود که کردها این خبر را رد کردند و گفتند تنها بر ورودی شهرک مسلط شده‌اند.

منابع محلی در راس العین نیز به المیادین گفتند،‌ نیروهای ترکیه‌ای و افراد مسلح وابسته به آن بر شهرک راس العین مسلط نشدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه گفت، بیش از ۱۷ تن از بین نیروهای طرفدار ترکیه در جریان ضد حمله نیروهای کرد در راس العین کشته و در درگیری‌ها با نیروهای ترکیه نیز چهار تن از نیروهای کرد کشته شدند.

به رغم این شکست اما المیادین گزارش داد، گروه‌های مسلح مورد حمایت ترکیه در ورودی شهرک سلوک از توابع تل ابیض در شمال سوریه در حال پیشروی هستند. آنها در صدد تسلط بر شهرک سلوک در حومه شمالی رقه و از توابع تل ابیض هستند.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *