کاهش ۷۰ درصدی مرگ و میر ناشی از کرونا در اسلامشهر

رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونای کلان شهر تهران گفت:بیش از ۷۰ درصد از آمار مرگ میر ناشی از کرونا در سطح شهرستان اسلامشهر کاهش پیدا کرده است.

دکتر علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با پایگاه خبری اسلامشهرخبر، اظهار داشت: خوشبختانه در جلسه هماهنگی که امروز در مجموعه سپاه ناحیه حضرت سیدالشهدا(علیه السلام ) اسلامشهر برگزار شد گزارشات بسیار خوب و امید بخشی از سوی مجموعه سپاه و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارائه شد که ناشی موفقیت طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی میباشد.

وی افزود:خوشبختانه مجموعه سپاه و شبکه بهداشت اسلامشهر از روز های آغازین این طرح اقدام به برنامه ریزی برای انجام یک طرح تشکیلاتی و منظم کردند که منتهی به یک همدلی و همگرایی میان دستگاه های این شهرستان شد که منجر به موفقیت این طرح در این شهرستان شد.

رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونای کلان شهر تهران اظهار داشت:در آماری که امروز از سوی مجموعه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر ارائه شد بالغ بر ۹۲ هزار خانواده مورد بررسی و غربالگری قرار گرفتند .

وی افزود: با توجه به اجرای بهینه این طرح و تقسیم بندی شهرستان اسلامشهر به ۸ بلوک منتخب ، نشانگر از پیش روی بسیار خوب این طرح میباشد و با آغاز طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی میزان مراجعه حضوری به مراکز درمانی نسبت به اوایل پاییز بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

دکتر زالی افزود: بیش از ۷۰ درصد از آمار مرگ میر ناشی از کرونا در سطح شهرستان اسلامشهر کاهش پیدا کرده و بر اساس تست های گرفته شده ی کرونا در این منطقه میزان این تست ها ئ افراد مبتلا به این ویروس منجوس نیز روند نزولی داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: گزارش خوبی از همکاری اصناف در خصوص رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سطح اسلامشهر ارائه شد که نشان دهنده ی فهم عمیق صاحبان مشاغل و اصتاف در سطح اسلامشهر میباشد.

دکتر زالی در پایان‌ با اشاره به وضعیت کرونایی در استان تهران گفت: در حال حاضر تمامی شاخص های ما روند نزولی دارد و بحث بستری بیماران و مرگ و میر در استان تهران نیز کاهش پیدا کرده و بعد از اجرای طرح شهید سلیمانی بالغ ۷۹ درصد مرگ میر ناشی از کرونا  استان تهران کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *