کاهش بوی نامطبوع فرودگاه امام منوط به تکمیل تصفیه‌خانه است

مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: کاهش بوی نامطبوع فرودگاه امام منوط به تکمیل شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: کاهش بوی نامطبوع فرودگاه امام منوط به تکمیل شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه است.

به گزارش اسلامشهرخبر، کیومرث کلانتری در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در مورد بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه امام(ره) اظهار کرد: دو کانون آلاینده در مسیر فرودگاه امام (ره) هنوز وجود دارد که شامل پسماندهای آرادکوه و فاضلاب شهرستان‌های اطراف تهران است، زیرا زمانی که جهت باد به سمت شرقی غربی باشد این بوی نامطبوع در محور اتوبان تهران قم اثرگذار بوده و استشمام می‌شود.

مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران ادامه داد: بخشی از این بوی نامطبوع نیز ناشی از فاضلاب شهرهای اسلامشهر، واوان و بهارستان است که این مسئله هم نیازمند تکمیل شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه است.

وی ادامه داد: ایجاد شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه هم اکنون در دست اجرا و فعالیت است ولی نسبت به گذشته بوی واحدهای صنعتی کمتر استشمام می‌شود و بیشترین بو ناشی از فاضلاب شهرستان‌های غرب و جنوب غرب استان تهران است.

به گفته کلانتری، به دلیل ماندن پسماندهای فاضلاب در زیر اتوبان بوی نامطبوع و تعفن در این محدوده به مشام می‌رسد.

وی تاکید کرد: باید گزارش عملکردی از وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب درخواست کرد تا مشخص شود تاکنون چه اقداماتی برای رفع این مشکل انجام داده‌اند زیرا بخش عمده‌ای از حل بوی نامطبوع اتوبان تهران قم در حیطه وظایف این دستگاه‌ها است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران یادآور شد: هم اکنون نیم مدول از ۶ مدول تصفیه‌خانه اسلامشهر افتتاح شده‌ است درحالی که از سوی سازمان برنامه و بودجه اعتبارات متمرکز و ردیف اعتباری مشخصی به این موضوع اختصاص یافته برهمین اساس این دستگاه‌ها باید به مردم و رسانه‌ها پاسخگو باشند.

کلانتری گفت: محیط زیست استان تهران نسبت به احداث تصفیه‌خانه‌ها و شبکه فاضلاب در این محدوده پیگیری‌های لازم را صورت داده و امیدواریم هرچه سریع‌تر این شبکه‌ راه‌‌اندازی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *