کار برای شهید اجر دنیوی و اخروی دارد / تهیه کتب از شهدا یکی از راه‌های زنده نگه‌داشتن یاد شهداست

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران گفت: برگزاری یادواره‌ها، خدمت به شهدا، تهیه کتب زندگینامه ، جمع‌آوری اطلاعات و مستندات ، مصاحبه با خانواده شهدا و کار برای شهید اجر دنیوی و اخروی دارد یکی از راه‌های زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کتبی است که از یادگاران و عزیزان شهید تهیه‌شده است.

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران گفت: برگزاری یادواره‌ها، خدمت به شهدا، تهیه کتب زندگینامه ، جمع‌آوری اطلاعات و مستندات ، مصاحبه با خانواده شهدا و کار برای شهید اجر دنیوی و اخروی دارد یکی از راه‌های زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کتبی است که از یادگاران و عزیزان شهید تهیه‌شده است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، سرهنگ حیدرنیا جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران در مراسم رونمایی از کتاب شناسنامه‌های شهر من که امشب در حرم شهدای گمنام واوان برگزار شد با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، به مقام شهید و شهدا در آیات و روایات اشاره کرد و گفت: مقام شهید و شهادت مقام حسرت و عبرت است نه مقام تأسف و تأثر. کسی که به مقام شهادت نائل می‌شود برای همه ما عزت و عبرت است که چرا این توفیق از همه ما سلب شده است در قرآن مجید در خصوص شهادت ۱۰ آیه آمده است که در آن به زنده‌بودن شهید، رزق، آمرزش گناهان ضایع نشدن عمل مسرت و خوشحالی و وارد شدن در رحمت الهی و رستگاری شهید اشاره‌شده است.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم می‌فرماید با ریخته شدن اولین قطره خون شهید همه خطاها و گناهان بخشوده می‌شود و دیگر اینکه شهید جایگاه خود را در بهشت ملاحظه می‌کند  و از نعمات بهشتی اختیار می‌کند و همچنین از گریه و زاری و عذاب قبر در امان می‌ماند.

حیدرنیا خاطرنشان کرد: کسی که شهید می‌شود در نزد خداوند رزق و روزی دریافت می‌کند امام بزرگوار ما بنیان‌گذار انقلاب اسلامی می‌فرمایند که مقامی بالاتر از مقام شهید متصور نیست امیدواریم همه شهدا شفیع ما در دنیای وانفسا باشند.

وی اعلام کرد: برگزاری یادواره‌ها، خدمت به شهدا، تهیه کتب زندگینامه ، جمع‌آوری اطلاعات و مستندات ، مصاحبه با خانواده شهدا و کار برای شهید اجر دنیوی و اخروی دارد یکی از راه‌های زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کتبی است که از یادگاران و عزیزان شهید تهیه‌شده است.

سخنران این مراسم بیان کرد: امروز که به شکر خدا حکومت شهیدان قائم است ما نیز وظیفه‌ای داریم برگزاری یادواره‌های شهدا، تدوین کتب شهدا هدفی دارد ما در شرایطی که قرار داریم اهم کارهای فرهنگی: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آشنایی نسل جوان با اسطوره‌های دفاع مقدس، ترویج روحیه ایثار و فداکاری و جامه عمل پوشاندن به‌فرمان ولی امر مسلمین است که وظیفه همه ما را بسیار سنگین می‌کند.

وی بابیان اینکه تدوین کتب شهدا رنج‌ها و مرارت‌های زیادی دارد گفت: بنده خود افتخار این را داشتم که به‌عنوان خادم شهدا در تدوین برخی از کتب نقش داشتم حضور در بین خانواده‌های شهدا، جمع‌آوری مستندات، عکس‌ها، وصایای شهدا همه و همه باعث سختی این کار است ولی وقتی به ثمر می‌نشیند همه از حلاوت و شیرینی آن لذت می‌برند. انشاالله رونمایی این کتاب باعث برکت بسیار زیاد برای این منطقه باشد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران خطاب به دست‌اندرکاران جمع‌آوری کتاب گفت: خدمت برای شهدا، تلاش برای زنده نگه‌داشتن یاد شهدا همه و همه باعث برکات و خیرات در زندگی همه شما می‌شود دعای یک پدر و مادر شهید قطعاً و یقیناً باعث برکت زندگی همه شما خواهد شد این توفیق خدمت به پدران و مادران شهید را از دست ندهید.

وی خاطرنشان کرد: همه شما شرایط روزمره امروز دنیا را می‌بینید فرزندان ما آماج حملات و شبیخون فرهنگی دشمن قرار دارند اگر ما فرزندان خود را درراه شهدا و انقلاب و اسلام قرار دهیم باعث عاقبت‌به‌خیری همه آن‌ها خواهند شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *