کار استانداری تهران در سازندگی «لهک» فقط تسهیل امور است/ تخصیص بودجه از اعتبارات استانی در صورت ضرورت

استاندار تهران با اشاره به اقدامات استانداری در سازندگی روستای لهک گفت: ما به‌عنوان استانداری کارمان فقط این است که امور را تسهیل کنیم و اگر نیاز به مجوزی باشد انجام شود

استاندار تهران با اشاره به اقدامات استانداری در سازندگی روستای لهک گفت: ما به‌عنوان استانداری کارمان فقط این است که امور را تسهیل کنیم و اگر نیاز به مجوزی باشد انجام شود

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، محمدحسین مقیمی در حاشیه مراسم کلنگ زنی ۶۰ واحد مسکونی ویژه مردم روستای لهک اسلامشهر با اشاره به اقدامات بسیج درزمینهٔ سازندگی مناطق محروم گفت: کاری که امروز بسیج سازندگی در کشور انجام می‌دهد یک کار جهادی هست اردوهای جهادی‌ای که هم‌دانشگاهیان و هم دانش آموزان هستند و هم همه‌کسانی که دوست دارند در مناطق کمتر توسعه‌یافته و مناطق محروم حضورداشته باشند و کمک کنند و این فاصله‌ای که هست را کم کنند.

وی با اعلام آمادگی استانداری تهران برای تسهیل در امر سازندگی مناطق محروم گفت: ما در استانداری هر کمکی لازم باشد انجام خواهیم داد. به‌موازات کارهایی که مردم و خیرین برای توسعه انجام می‌دهند انجام این اقدامات مهم است انجام این کارها از دو جنبه اهمیت دارد یکی اینکه کار خیر است و تبلیغ کار خیر خواهد شد و دیگری روش کار است که روشی جهادی است و این به مدیریت کشور کمک می‌کند که از این الگوهای کاری استفاده شود برای اینکه کارها در یک زمان‌بندی مشخص و با هزینه کم به نتیجه برسد.

مقیمی در پاسخ به این سؤال که استانداری چه اقداماتی را در خصوص احداث ۶۰ واحد مسکونی روستای لهک انجام خواهد داد، گفت: ما به‌عنوان استانداری کارمان این هست که امور را تسهیل کنیم اگر نیاز به مجوزی باشد انجام شود ضمن اینکه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هم سهمی از اعتبارات استان یا به‌صورت قانونی سهم برای بسیج گذاشتند یا اینکه اگر لازم باشد از سهمیه اعتبارات استانی برای این کارها بودجه اختصاص خواهیم داد.

استاندار تهران تصریح کرد: حتماً در استان تهران مناطق محروم وجود دارد به دلیل اینکه رشد خیلی سریع اطراف آن و به‌خصوص روستاها از این نوع محله‌ها زیاد داریم پیش‌ازاین نیز بسیج ورود کرده و چهره روستاها را تغییر داده است. انشاالله اینجا نیز تغییر پیدا خواهد کرد. مهم این است که ما به کار و اشتغال این‌ها بپردازیم. منطقه ازنظر کشاورزی و صنعتی مستعد است انشاالله اگر این اقدامات انجام شود در روحیه مردم اثر بسیار خوبی خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *