چهل و پنجمین جشنواره فیلم رشد در چهاردانگه افتتاح شد

چهل و پنجمین جشنواره فیلم رشد در سالن شهید چمران چهاردانگه افتتاح شد.

به گزارش اسلامشهرخبر، چهل و پنجمین جشنواره فیلم رشد در سالن شهید چمران شهرک قدس چهاردانگه افتتاح شد.

در این برنامه تعدادی فیلم کوتاه برای دانش آموزان حاضر در برنامه به نمایش درآمد.

هادی حنیف نیا رئیس اداره آموزش و پرورش بخش چهاردانگه در افتتاحیه این جشنواره ضمن تقدیر از حوزه معاونت آموزش منطقه و گروه های آموزشی اظهار داشت: ایران و ایرانی ها همواره ستاره تابناک آسمان هنر و ادب بوده اند و در نیم قرن اخیر نیز سرآمدی هنر سینما و تصویر را به رخ جهانیان کشیده اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در این راستا جشنواره بین المللی فیلم های آموزشی رشد به عنوان جشنواره ای تخصصی با مدیریت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران با هدف های آموزشی و تربیتی، نظام تعلیم و تربیت را از بستر کتاب های محدود درسی، خارج و آن را به پهنه وسیع هنر هفتم منتقل کرده است.

رییس آموزش و پرورش چهاردانگه در ادامه گفت: صاحب نظران این عرصه بر این باورند که سریعترین مفاهیم علمی، آموزشی و فرهنگی را می توان از طریق پرده سفید و جادویی سینما به ذهن مخاطبین عام منتقل کرد.

حنیف نیا خاطرنشان کرد: امیدواریم به پاسداشت این دستاورد عظیم آموزشی و هنری، چهل و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم رشد بتواند آثار مثبت آموزشی و تربیتی را در اذهان دانش آموزان مستعد، خلاق و با فرهنگ دیار چهاردانگه داشته باشد و در یکی از روزهای زیبای پاییزی سال آینده تماشاگر هنر و آثار یکی از دانش آموزان دیارمان در این عرصه باشیم.

به گزارش اسلامشهرخبر، جشنواره فیلم رشد قدیمی ترین جشنواره فیلم در ایران است و به بررسی آثار علمی و آموزشی با نگاه به امور درسی اختصاص دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *