المپیاد اسلامشهر

چهارمین دوره المپیاد ورزشی مدرسه‌ای در اسلامشهر آغاز شد

چهارمین دوره المپیاد مدرسه‌ای دانش‌آموزان اسلامشهری همزمان با آغاز هفته ورزش، در ۱۶ رشته ورزشی آغاز شد.

چهارمین دوره المپیاد مدرسه‌ای دانش‌آموزان اسلامشهری همزمان با آغاز هفته ورزش، در ۱۶ رشته ورزشی آغاز شد.

به گزارش اسلامشهرخبر، چهارمین دوره المپیاد درون مدرسه‌‍ای دانش‌آموزان شهرستان اسلامشهر عصر امروز همزمان با بزرگداشت هفته ورزش و تربیت بدنی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان در آموزشگاه شهید احمد کاظمی این شهرستان و با نواختن زنگ ورزش توسط فرماندار و رئیس آموزش و پرورش اسلامشهر در ۱۶ رشته ورزشی آغاز شد.

سید اکبر اسحقی مسئول تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش اسلامشهر در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگارتسنیم در اسلامشهر اظهار داشت: در این دوره از رقابت‌های المپیاد ورزشی، دانش‌آموزان دختر و پسر در تمامی مقاطع تحصیلی در ۱۶ رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و در نهایت پس از طی مراحل مختلف، قهرمانان هرمرحله به دور بعدی مسابقات راه خواهند یافت.

وی با اشاره به اهداف برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای افزود: نهادینه کردن آمادگی جسمانی در میان دانش‌آموزان، زمینه‌سازی برای توسعه فرهنگ ورزش و گسترش برنامه‌ها و فضاهای ورزشی مدارس از جمله اهداف برگزاری رقابت‌های المپیاد دانش‌آموزی است.

مسئول تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش اسلامشهر تأکید کرد: با توجه به اینکه تمام مراحل اجرایی از ابتدا تا انتهای این مسابقات با مشارکت و مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزان صورت می‌گیرد، برگزاری این المپیاد فرصت مناسبی برای مشارکت دانش‌آموزان و تقویت اعتماد به نفس آنها است.

اسحقی ادامه داد: در چهارمین دوره المپیاد درون مدرسه‌ای بیش از ۳۵ هزار دانش‌آموز دختر و پسر از پایه چهارم ابتدایی تا مقطع متوسطه در ۱۶ رشته از ورزش‌های توپی و غیرتوپی از قبیل فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، کاراته، کشتی و … با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رقابت‌های این دوره از المپیاد ورزشی دانش‌آموزان تا پایان آبان‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و قهرمانان هر مرحله با راهیابی به مرحله بعد از مدرسه تا استان و حتی تا رقابت‌های کشوری پیش خواهند رفت.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *