چرا جزئیات بودجه سالانه و هزینه و درآمدهای شهرداری چهاردانگه منتشر نمی شود؟

📨 طی سال های اخیر یکی از نقص های بسیار مهم شورای شهر #چهاردانگه، موضوع #شفافیت در گزارش دهی به مردم بوده و هست.

طی سال های اخیر یکی از نقص های بسیار مهم شورای شهر چهاردانگه، موضوع شفافیت در گزارش دهی به مردم بوده و هست.

 

حال با گذشت یکسال از آغاز به کار شورای شهر دوره پنجم، فرصت مناسبی است تا این عزیزان گزارشی از عملکرد یکساله خود را به سمع و نظر شهروندان محترم برسانند.

 

با توجه به اینکه شهرداری چهاردانگه بودجه پیشنهادی خود برای سال ۹۷ را به شورای شهر تقدیم کرده و با ۴۴ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان تصویب شده ، یکی از نکات حائز اهمیت این موضوع تبیین هزینه های اصلی و اصولی شهرداری خواهد بود که مشخص می کند اعضای شورای شهر برای سال جاری خود چه مسیری را مشخص نموده اند.

 

در مرحله نخست باید به تبیین وظایف شوراهای شهر در اصل_شفافیت پرداخت تا به نکات دیگر در موضوع بودجه پی برد.

 

به استناد ماده_۷۱ قانون وظایف شورای اسلامی شهر که قانون گذار شوراها را در بند ۱۰ این ماده موظف به گزارش کرده است :

 

« تأیید صورت جامع درآمد و هزینه های شهرداری که هر شش_ماه یک بار توسط شهرداری تهیه می شود و انتشار آن برای اطلاع_عموم و ارسال نسخه ای از آن به وزارت کشور ».

 

و در بند ۱۲ افزوده: «تصویب بودجه ، اصلاح و متمم بودجه و تفریغ بودجه سالانه شهرداری و مؤسسات و شرکتهای وابسته به شهرداری با رعایت آئین نامه مالی شهرداریها و همچنین تصویب بودجه شورای شهر» .

 

حال با اتکا به این اصل، باید گفت شوراهای شهر موظف هستند هر_شش_ماه درآمد و هزینه های شهرداری را در بخش های مختلف مدیریت شهری برای عموم شهروندان از طریق رسانه های عمومی نشر دهند.

 

آزمون بزرگی که در دوره های قبل در موعد مقرر، تحقق نیافت و در شورای شهر دوره پنجم باید منتظر ماند و دید که چه اقدامی صورت خواهد گرفت.

 

پ.ن:

۱. رئیس_شورا سخنگوی شوراست ( مگر آنکه شورا عضو دیگری را تعیین کند ) و مواضع و اطلاعات رسمی شورا توسط او ( سخنگو ) اعلام می شود.

 

۲. برخی از اعضای شورای شهر در ایام تبلیغات انتخابات وعده داده بودند که گزارش درآمد و هزینه های شهرداری چهاردانگه را منتشر خواهند کرد. امیدواریم این امر در جهت شفاف سازی محقق شود.

 

۳. در تیر ماه سال جاری، اعضای شورای شهر چهاردانگه مبلغ ۱۴ میلیارد تومان نیز بعنوان متمم بودجه تصویب کردند.

 

منبع: کانال چهاردانگه پیام

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *