پیمان‌شکن‌تر و نفهم‌تر با کل دنیا کسی مانند ترامپ نبوده است/ شهید بهشتی به حق قضاوت کرد و در راه آن جان داد

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: آمریکا تابه‌حال ۴۵ رئیس‌جمهور به خود دیده است دیوانه‌تر، پیمان‌شکن‌تر و نفهم‌تر با کل دنیا کسی مانند ترامپ نبوده است این انسان با ما به مقابله برخاسته است ما باید شرایط را درک کنیم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: آمریکا تابه‌حال ۴۵ رئیس‌جمهور به خود دیده است دیوانه‌تر، پیمان‌شکن‌تر و نفهم‌تر با کل دنیا کسی مانند ترامپ نبوده است این انسان با ما به مقابله برخاسته است ما باید شرایط را درک کنیم.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا اکرمی در مراسم گرامیداشت هفته قوه قضاییه در اردوگاه شهید غلامی اسلامشهر با اشاره به اوضاع کشور در عرصه بین‌المللی گفت: وضع ما هم در داخل و هم در عرصه بین‌المللی خوب نیست آمریکا تابه‌حال ۴۵ رئیس‌جمهور به خود دیده است دیوانه‌تر، پیمان‌شکن‌تر و نفهم‌تر با کل دنیا کسی مانند ترامپ نبوده است این انسان با ما به مقابله برخاسته است ما باید شرایط را درک کنیم.

وی با توصیه به دوستی در داخل کشور در عین داشتن انتقاد گفت: دو ماه فروردین و اردیبهشت کالا به مردم ندادند چون می‌خواستند ببینند برجام چه می‌شود سه ماه است ۱۰۰ هزار خودرو تولید کردیم در پارکینگ گذاشتیم به مردم ندادیم تا گران شود

حجت‌الاسلام اکرمی با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: خدمت در قوه قضاییه کار مشکلی است جایگاه رفیعی دارد و پاداش و ثواب و درجات بسیاری هم دارد آیت‌الله بهشتی و قدوسی و امثال این عزیزان که در قوه قضاییه کارکردند و شهادت نصیب آنان شد دانا و آگاه بودند و به‌حق قضاوت کردند و درنهایت درراه آن جان دادند.

وی با بررسی و تحلیل اقدام منافقین در به شهادت رساندن شهید بهشتی ویارانش گفت: جهل، غرور، غفلت و لجبازی منافقین از عواملی است که باعث این کار شد. امیرالمؤمنین در خطبه منافقین خود در نهج‌البلاغه بیش از ۳۰ علامت برای منافقین بیان می‌کنند که اگر ما همین را خوب بررسی کنیم یک منافق شناس کامل می‌شویم. این سخنان امیرالمؤمنین برای امروز ما نیز قابل تطبیق است.

سخنران این مراسم با تأکید بر اینکه باید منافقین زمان خود را بشناسیم گفت: منافقین زمان ما آقای ترامپ است که می‌بیند ۷۰ سال پیش اسرائیل را به نام وطن برای یهود بی‌وطن در خاورمیانه کاشتند اما آنجا تبدیل به سرطان، بلا و خنجر شده است. آمریکا خود را فدای اسرائیل می‌کند و اعلام می‌کند چون در شورای حقوق بشر نسبت به اسرائیل نظر محبت ندارند از آن خارج می‌شود. ترامپ در برخورد با مهاجرین مکزیکی به‌حق یا ناحق نه‌تنها مشکل را حل می‌کند بلکه میان مادر و پدر و فرزند خردسال فاصله می‌اندازد.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید بهشتی ازجمله وقار، شجاعت و فقاهت وی گفت: امام خمینی فرمود همان‌طوری که قران می‌گوید ابراهیم خلیل یک فرد، یک امت بود آیت‌الله بهشتی خود یک ملت بود. چه تهمتی‌هایی که به آیت‌الله بهشتی گفتند و نوشتند تا بالاخره شهادت که پیش امد دیدیم ورق عوض شد. شهادت آیت‌الله بهشتی فاجعه سنگینی‌ای برای امام، ملت و تاریخ ما بود. شهید بهشتی یک تحصیل‌کرده و زبان‌دان و آگاه به زمان بود ولی جو تبلیغاتی به‌قدری زشت و تیره بود که جز شهادت هیچ‌چیز نتوانست او را تبرئه کند.

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *