پیشگیری و برخورد جدی با قاچاقچیان دو راهبرد اساسی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا

فرماندار اسلامشهر گفت: توجه به اصل پیشگیری و برخورد جدی با قاچاقچیان دو راهبرد اساسی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان در سال ۹۸ خواهد بود.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور که در اولین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سخن می گفت با شاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رونق تولید اظهار داشت: کالای قاچاق یکی از موانع مهم رونق یافتن تولید در کشور بشمار می رود و در زمینه مبارزه با قاچاق کالا در سال جاری باید اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: باید بازار بطور مستمر رصد شود و از مایحتاج اصلی و ثانویه مردم نیاز سنجی بعمل آید تا کالاهای مورد نیاز مردم در اسرع وقت تامین شود.
فرماندار اسلامشهر همچنین بر ضرورت برخورد قاطع با قاچاقچیان کالا و ارز تاکید کرد و افزود: در مساله برخورد با قاچاقچیان، ضابطین مستندات، ادله و شواهد را جمع بندی و به دادسرا ارجاع دهند تا  دستگاه قضایی و تعزیرات اشد مجازاتها را برای قاچاقچیان اعمال کنند.
وی با بیان اینکه ساماندهی لکه های صنعتی و ایجاد شهرکهای تخصصی غیردولتی با استفاده از پتانسیل بخش خصوصی ، با کنترل و نظارت اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان اسلامشهر در دستور کار قرار گرفته اظهار داشت: مشکل ورود برخی از کالاها بخصوص قطعات ، مواد اولیه و مورد نیازکارخانجات، توسط دبیرخانه کمیسیون و اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بررسی و راهکارهای حل موضوع به کمیسیون استان تهران پیشنهاد خواهد شد تا حصول نتیجه پیگیری لازم بعمل آید.
مرسلپور همچنین بر ضرورت رصد و کنترل انبارهای سطح شهرستان ، بویژه اماکن متروکه در راستای مبارزه با دپوی کالای قاچاق تاکید کرد.
وی در بخش دیگری از این جلسه با بیان اینکه کلیه اقلام دارویی ، بهداشتی و درمانی غیراستاندارد و فاقد اصالت با مسئولیت شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر در سطح داروخانه ها، عطاری ها و اماکن ورزشی جمع آوری و به سرعت معدوم خواهد شد افزود: عطاری های غیرمجاز نیز باید به سرعت ضمن طی مراحل قانونی پلمپ شوند تا مجوز لازم برای فعالیت این واحدها صادر شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *