سیستم تصفیه فاضلاب مرکزی اسلامشهر ۶۵ درصد پیشرفت داشته است/با اختصاص ۱۷ میلیارد تومان فاز اول تصفیه خانه افتتاح می شود

رییس اداره محیط زیست اسلامشهر گفت: طبق گزارش های ارائه شده روند احداث سیستم تصفیه فاضلاب مرکزی اسلامشهر ۶۵ درصد پیشرفت داشته است.

رضا شایسته در گفت و گو با اسلامشهرخبر اظهار داشت: جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسلامشهر به ریاست معاونت فنی و عمرانی فرمانداری و با حضور روسای ادارات و نهاد های ذیربط در محل فرمانداری شهرستان تشکیل شد.

وی افزود: این جلسه به منظور بررسی وضعیت شهرستان از لحاظ منابع آب و مشکلات ناشی عدم مدیریت صحیح آن برگزار شد.

شایسته در ادامه گفت: طبق گزارش های ارائه شده روند احداث سیستم تصفیه فاضلاب مرکزی اسلامشهر ۶۵ درصد پیشرفت داشته است که در صورت تخصیص ۱۷ میلیارد تومان امکان بهره برداری از فاز اول آن میسر می باشد.

وی تصریح کرد: بدون در نظر گرفتن میزان آب های سطح الارضی نا متعارف ناشی از هدایت فاضلاب حمام و آشپزخانه به معابر عمومی، با توجه به جمعیت شهر اسلامشهر و واوان فاز اول تصفیه خانه پاسخگوی فاضلاب های انسانی تولیدی این بخش می باشد.

رییس اداره محیط زیست اسلامشهر همچنین با اشاره به شناسایی تمامی واحدهای صنعتی در حاشیه رودخانه سالور، گفت: عمده فاضلاب و زباله وارد شده به این رودخانه مربوط به شهرستان بهارستان بوده و این اداره به منظور بررسی وضعیت کیفی آب رودخانه های آن منطقه، نسبت به نمونه برداری ادواری از رودخانه سالور و کن اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: سابقا یکی از کشتارگاه های شهرستان اسلامشهر فاضلاب خود را به اراضی شهرستان ری تخلیه می کرد که خوشبختانه با پیگیری های این اداره مشکل برطرف و با اصلاح سیستم تصفیه فاضلاب واحد مذکور، خط کشتار واحد که قبلا پلمپ شده  بود فک پلمپ شد.

شایسته با اشاره به بحران خشکسالی های اخیر و لزوم صرفه جویی در مصررف آب خاطرنشان کرد: استفاده از آبهای نامتعارف از جمله پساب خروجی سیستم تصفیه فاضلاب واحدهای صنعتی جهت آبیاری فضای سبز شهری راهکار مناسبی برای مقابله با مشکل خشکسالی و کمبود آب می باشد که در این ارتباط این اداره ضمن توجه به موضوع احداث سیستم تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی در مجوزهای صادره ، لیست واحدهای واحدهای صنعتی دارای سیستم تصفیه فاضلاب را به شهرداری اعلام کرده است که در صورت انجام آزمایشات و دارا بودن استانداردهای لازم، از فاضلاب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز شهری استفاده شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *