پیام‌مشترک فرماندار و امام جمعه بمناسبت هفته عفاف و حجاب

فرماندار شهرستان اسلامشهر و نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر در پیامی مشترک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام مسجد گوهر شاد علیه کشف حجاب، روز ملی و آغاز هفته عفاف و حجاب را تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، فرماندار شهرستان اسلامشهر و نماینده ولی فقیه و امام جمعه اسلامشهر در پیامی مشترک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام مسجد گوهر شاد علیه کشف حجاب، روز ملی و آغاز هفته عفاف و حجاب را تبریک گفتند.

متن پیام مشترک مسعود مرسلپور و حجت الاسلام نوروزی به شرح ذیل است:

حجاب و عفاف به عنوان دو مقوله با ارزش در جامعه بشری بویژه جوامع اسلامی مطرح است و بطور کل حجاب و عفاف سپری است برای حفظ حریم امنیت و آرامش و اخلاق در بین انسان ها که این موضوع ارتقاء سطح فرهنگ در جامعه را نیز موجب می شود.

رعایت حجاب اسلامی جزء ضروریات دین و از موکدات آیات و روایات معصومین علیهم السلام است و این فریضه الهی موجب حفظ عزت و کرامت زنان و تشخص و ارزشگذاری به مقام زن مومن و صیانت از حریم و شخصیت انسانی آنان می‌شود.

در شرایطی که بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینت بندگی را از آنان بگیرند، وظیفه اصلی به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ آن تلاش کنند.

بدینوسیله ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب در بیست و یکم تیر ماه سال ۱۳۱۴ روز ملی و آغاز هفته عفاف و حجاب را به همه بانوان شریف و مؤمن ایران اسلامی بخصوص شهرستان اسلامشهر، تبریک عرض نموده، توفیق روزافزون همگان را در سایه رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در راستای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب و تلاش در جهت ارتقاء آن در جامعه که سلامت رفتار و کردار جوانان این مرز و بوم  و صیانت حریم خانواده را تضمین می نماید، از درگاه ایزد منان، مسأل ت داریم.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *