پوتین در دیدار با روحانی: همکاری ایران و روسیه در سوریه موفقیت‌آمیز بود

رئیس‌جمهوری روسیه همکاری جمهوری اسلامی در حل‌وفصل اوضاع در سوریه را موفقیت‌آمیز نامیده از پیوستن ایران به سازمان شانگهای حمایت کرد.

رئیس‌جمهوری روسیه همکاری جمهوری اسلامی در حل‌وفصل اوضاع در سوریه را موفقیت‌آمیز نامیده از پیوستن ایران به سازمان شانگهای حمایت کرد.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در دیدار با “حسن روحانی” رئیس جمهوری ایران در حاشیه نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای اعلام کرد که مسکو و تهران همکاری موفقیت‌آمیزی در راستای حل‌وفصل بحران سوریه داشتند.

پوتین گفت: «ما همکاری خوبی در زمینه حل‌وفصل اوضاع در سوریه داشتیم و در مورد این مسئله و نتایج مشخص آن می‌توان گفت‌وگو کرد».

وی افزود: «من خوشحال هستم که در چهارچوب ملاقات‌های بین المللی در چارچوب سازمان همکاری‌های شانگهای با شما ملاقات و گفت‌وگو می‌کنم».

رئیس جمهوری ایران نیز در این دیدار از مواضع ولادیمیر پوتین در حمایت از پیوستن جمهوری اسلامی به سازمان شانگهای قدردانی کرد. به‌گفته وی، سازمان شانگهای یک ساختار بسیار بانفوذ در زمینه تأمین امنیت منطقه است.

حسن روحانی همچنین روابط ایران و روسیه را در حال توسعه نامیده گفت: «روابط بین دو کشور منحصر به فرد و خاص است، برای اینکه در همه زمینه‌ها و شامل همه مسائل می‌شود».

رئیس جمهور ایران تأکید کرد که تهران و مسکو باید گفت‌وگوهای جدی در رابطه با خروج یک‌جانبه آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) داشته باشند. وی تأکید کرد روسیه نقش بسیار مهم و سازنده‌ای در اجرای توافق هسته‌ای داشته است.

نشست سران شانگهای امروز و فردا در شهر چینگ دائوی چین برگزار می‌شود.

انتهای پیام/*

به اشتراک بگذارید:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *