پرداخت ۳ میلیارد تومان مستمری به ۴۷ هزار نفر در اسلامشهر/ بهره مندی نزدیک به ۲۰ هزار کودک اسلامشهری از خدمات پیشگیری از تنبلی چشم

رییس اداره بهزیستی اسلامشهر گفت: ما در سال گذشته ۴۷ هزار مورد نفر ما مستمری پرداخت کردیم که مبلغ این پرداختی ها بیش از سه میلیارد تومان بوده است.

به گزارش اسلامشهرخبر، ظهر امروز شجاع کرمی رییس اداره بهزیستی اسلامشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شهرستان اسلامشهر امروز بیش از ۸۰ مرکز، موسسه، مهد کودک، کلینیک، مراکز نهگداری، مراکز شبانه روزی، مراکز مشاوره روانشناختی، موسسات خیریه و تشکلات غیردولتی داریم. ما در سال گذشته ۴۷ هزار مورد نفر ما مستمری پرداخت کردیم که مبلغ این پرداختی ها بیش از سه میلیارد تومان بوده است.

DSC_0070

وی افزود: یارانه پرداخت شده از سوی ما به کارگاه های حرفه آموزی برای کودکان عقب مانده ذهنی در سال گذشته برای تعداد ۱۴۰ کودک بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان بوده است. همچنین در راستای پرداخت حق پرستاری برای معلولین دارای ضایعه نخاعی ما به جهت کمک به ۷۷ خانوار رقم ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کرده ایم. در سال گذشته سه هزار نفر نیز از تجهیزات و خدمات توانبخشی ما استفاده کرده اند که اعتبار این خدمات بالغ بر ۳۴۰ میلیون تومان بوده است.

کرمی در ادامه گفت: در بخش کمک هزینه های تحصیلی به معلولین و همچنین بیماری هایی همچون بیماری های دهان و دندان ما علاوه بر ارائه معرفی نامه ها و کمک هایی که از بخش های غیردولتی گرفته ایم به ۲۴۰ نفر اعتباری به میزان ۶۲ میلیون تومان اختصاص داده ایم.

رییس اداره بهزیستی اسلامشهر همچنین با اشاره به فعالیت این اداره در بحث آموزش های مهارت های خانواده، اظهار کرد: در بحث های آموزش های پیش از ازدواج ما برنامه های آگاه سازی از معلولیت ها را داشته ایم و در همین راستا در سال گذشته ما برای هفت هزار و ۶۰۰ نفر آموزش های حضوری داشته ایم.

وی تصریح کرد: همچنین در بحث برنامه پیشگیری از تنبلی چشم ما در میان شهرستان های استان تهران رتبه اول را داشته ایم و ۱۹ هزار و ۶۳۸ کودک از این برنامه ما استفاده کرده اند و آن نفراتی که تشخیص داده شد نیاز به خدمات بیشتر دارند از خدماتی که در این برنامه ارائه شده استفاده کردند. در برنامه ای مشابه برای ناشنوایان ما در شهرستان اسلامشهر هفت هزار و ۳۲۳ کودک را تحت پوشش قرار داده ایم که این آمارها تقریبا با آمار تعداد نوزادان متولد شده در شهرستان برابری می کند.

DSC_0065 DSC_0047

کرمی در ادامه با اشاره به کمک های اداره بهزیستی اسلامشهر به خانواده های دارای فرزندان چندقلو، گفت: در سال گذشته به ۱۷۲ خانواده اسلامشهری که دارای فرزندان چندقلو هستند کمک های نقدی و همچنین کمک هایی برای تهیه شیرخشک انجام شده است. این خانواده ها دارای فرزندان دوقلو و سه قلو هستند.

وی افزود: در ادامه خدمات اداره بهزیستی، بهزیستی شهرستان در سال گذشته برای ۳۸۹ مورد زن سرپرست خانوار هزینه بیمه را واریز کرده است.

رییس اداره بهزیستی شهرستان اسلامشهر همچنین با اشاره به فعالیت های مراکز ترک اعتیاد در شهرستان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰ مرکز مجوزدار ترک اعتیاد در شهرستان در حال فعالیت هستند؛ این درحالی است که دو مرکز دیگر نیز درحال دریافت مجوز هستند که در این بین یازده مرکز به آقایان و یک مرکز نیز به بانوان اختصاص دارد.

به گزارش اسلامشهرخبر، شهروندان اسلامشهری می توانند جهت دریافت مشاوره های رایگان در زمینه های خانوادگی، تحصیلی، شغلی و روانی از طریق اداره بهزیستی با شماره ۱۴۸۰ تماس بگیرند. همچنین شماره تماس ۱۲۳ جهت مشاوره های اجتماعی و شماره ۰۹۶۲۸ به عنوان خط ملی اعتیاد جهت مشاوره در زمینه های مذکور آمادگی دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *