پرداخت بیش از ۳ میلیارد ریال کمک‌هزینه ازدواج توسط کمیته امداد اسلامشهر

سرپرست کمیته امداد امام خمینی شهرستان اسلامشهر گفت: طی ۹ ماه ابتدای امسال بیش از ۳ میلیارد ریال هزینه ازدواج به مددجویان مورد حمایت این کمیته پرداخت‌ شده است.

به گزارش اسلامشهرخبر، سید حمید مهدیون از پرداخت بیش از ۳ میلیارد ریال کمک‌هزینه ازدواج توسط کمیته امداد امام خمینی اسلامشهر خبر داد.

وی افزود: برای پرداخت ۱۰۸ فقره کمک‌هزینه ازدواج در قالب کمک‌هزینه تأمین جهیزیه برای نوعروسان، هدیه ازدواج پسران و کمک‌هزینه ازدواج مجدد بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۶ میلیون ریال اعتبار از محل منابع دولتی و کمک‌های مردمی پرداخت‌ شده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی شهرستان اسلامشهر با اشاره به اینکه ۷۸ نوعروس مورد حمایت از محل اعتبارات کمیته امداد مبلغ ۲ ‌میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال کمک‌هزینه خرید جهیزیه در ۹ ماه ابتدای امسال بهره‌مند شده‌اند، اظهار کرد: برای سه مورد ازدواج مجدد نیز مبلغ ۲۰۵ میلیون ریال پرداخت‌ شده است.

وی ادامه داد: همچنین هدیه ازدواج برای ۲۷ نفر از فرزندان پسر خانواده‌های مورد حمایت پرداخت شد.

مهدیون با بیان اینکه کارگاه‌های آموزشی بهداشت روانی و مسائل دینی، بهداشت فردی و خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی برای نوعروسان قبل از آغاز زندگی مشترک نیز برگزار شده است، تصریح کرد: هدف از پرداخت این کمک‌هزینه در راستای ازدواج آسان مددجویان و تشویق به سنت حسنه ازدواج است.

وی در پایان متذکر شد: هم‌اکنون تعداد ۲۵ نفر نیز در نوبت دریافت هدیه ازدواج هستند که با تأمین اعتبار در ایام دهه فجر نیز به این تعداد کمک‌هزینه ازدواج پرداخت خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *