به گزارش اسلامشهرخبر، سید حمید مهدیون از پرداخت بیش از ۳ میلیارد ریال کمک‌هزینه ازدواج توسط کمیته امداد امام خمینی اسلامشهر خبر داد.

وی افزود: برای پرداخت ۱۰۸ فقره کمک‌هزینه ازدواج در قالب کمک‌هزینه تأمین جهیزیه برای نوعروسان، هدیه ازدواج پسران و کمک‌هزینه ازدواج مجدد بیش از ۳ میلیارد و ۳۰۶ میلیون ریال اعتبار از محل منابع دولتی و کمک‌های مردمی پرداخت‌ شده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی شهرستان اسلامشهر با اشاره به اینکه ۷۸ نوعروس مورد حمایت از محل اعتبارات کمیته امداد مبلغ ۲ ‌میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال کمک‌هزینه خرید جهیزیه در ۹ ماه ابتدای امسال بهره‌مند شده‌اند، اظهار کرد: برای سه مورد ازدواج مجدد نیز مبلغ ۲۰۵ میلیون ریال پرداخت‌ شده است.

وی ادامه داد: همچنین هدیه ازدواج برای ۲۷ نفر از فرزندان پسر خانواده‌های مورد حمایت پرداخت شد.

مهدیون با بیان اینکه کارگاه‌های آموزشی بهداشت روانی و مسائل دینی، بهداشت فردی و خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی برای نوعروسان قبل از آغاز زندگی مشترک نیز برگزار شده است، تصریح کرد: هدف از پرداخت این کمک‌هزینه در راستای ازدواج آسان مددجویان و تشویق به سنت حسنه ازدواج است.

وی در پایان متذکر شد: هم‌اکنون تعداد ۲۵ نفر نیز در نوبت دریافت هدیه ازدواج هستند که با تأمین اعتبار در ایام دهه فجر نیز به این تعداد کمک‌هزینه ازدواج پرداخت خواهد شد.