ونزوئلا هم خواستار بررسی تحریم‌های آمریکا در نشست آتی اوپک شد

ونزوئلا هم همانند ایران در نامه‌ای به اعضای اوپک از آنها خواست تا در برابر تحریم‌های آمریکا متحد شوند.

ونزوئلا هم همانند ایران در نامه‌ای به اعضای اوپک از آنها خواست تا در برابر تحریم‌های آمریکا متحد شوند.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم به نقل از بلومبرگ، به‌گفته منابع آگاه، ونزوئلا هم همانند ایران در نامه‌ای به اعضای اوپک از آنها خواست تا در برابر تحریم‌های آمریکا متحد شوند.

این منابع گفتند، دو کشور از اوپک خواسته‌اند تا در نشست ۲۲ ژوئن در مورد تأثیرات تحریم‌های آمریکا بر اعضای اوپک گفت‌وگو شود. هر دو کشور همچنین با اشاره به مفاد اساسنامه اوپک خواستار حمایت سایر اعضای اوپک شده‌اند.

مانوئل کوئودو، وزیر نفت ونزوئلا در نامه‌ای به اعضای اوپک نوشته است: «من صمیمانه از اعضای اوپک درخواست انسجام و حمایت دارم… تأثیرات محدود کننده تحریم‌های یکجانبه دولت آمریکا، یک تجاوز فوق‌العاده مالی و اقتصادی به فعالیت‌های صنعت نفت ملی ما و ثبات بازار محسوب می‌شود».

این تولید کننده نفت از قبل نیز با تحریم‌های آمریکا مواجه بوده و احتمالاً بعد از متهم شدن نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به ارتکاب جنایت علیه بشریت از سوی یک هیئت وابسته به سازمان کشورهای آمریکایی، با تحریم‌های شدیدتر دولت آمریکا مواجه خواهد شد.

حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در اوپک دیروز گفته بود، اوپک در برابر فشارهای آمریکا برای افزایش تولید «سر فرود نخواهد آورد و اطاعت نخواهد کرد».

اوپک و متحدانش از جمله روسیه احتمالاً روز ۲۲ ژوئن نشست پرتنشی خواهند داشت. آمریکا به‌صورت غیررسمی از عربستان و دیگر تولید کنندگان خواسته تا تولید خود را حدود یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند. ایران و ونزوئلا ظرفیت چندانی برای افزایش تولید ندارند و از این اقدام متضرر خواهند شد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان ماه گذشته گفت، میزان عرضه نفت احتمالاً اواخر امسال افزایش خواهد یافت. در واکنش به این موضوع، وزیر نفت ایران در نامه‌ای به رئیس اوپک این گلایه را مطرح کرد که برخی از وزرای عضو اوپک تلاش می‌کنند از جانب کل سازمان سخن بگویند، در حالی که هرگونه تصمیمی نیازمند اجماع تمام اعضای اوپک است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *