وقفه یک ماهه بازسازی یک پل در اسلامشهر/ فرماندار: منتظر مجوز استانداری هستیم!

پل ارتباطی بین روستای گلدسته و شهرک گلشهر در بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر که در اثر طغیان رودخانه کن در سیل فروردین‌ماه سال جاری تخریب‌شده، پس از گذشت قریب به یک ماه هنوز بازسازی نشده و اهالی منطقه با مشکلات عدیده مواجه هستند.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از خبرگزاری فارس، پل ارتباطی بین روستای گلدسته و شهرک گلشهر در بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر که قدمتی بیش از ۷۵ سال دارد در سیل فروردین‌ماه سال جاری در اثر طغیان رودخانه کن تخریب‌شده، نزدیک‌ترین راه ارتباطی بین روستای گلدسته و شهرک گلشهر بوده و روزانه هزاران نفر از مردم منطقه و دیگر نقاط شهرستان از آن عبور می‌کردند.

حالا پس از گذشت قریب به یک ماه این پل هنوز بازسازی نشده و اهالی منطقه با مشکلات عدیده مواجه هستند البته با اطلاع‌رسانی و پیگیری به‌موقع اهالی محل، اعضای شورای شهر و بخشدار چهاردانگه، مسیرهای منتهی به این پل قبل از تخریب از دو طرف با ایجاد خاکریز مسدود شد تا در هنگام ریزش پل هیچ‌گونه خسارت و تلفات مالی و جانی برای شهروندان به وجود نیاید.

واضح است که با فروکش کردن آب رودخانه، پیگیری اهالی برای مرمت و بازسازی این پل آغاز و در این رابطه نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های حضوری از بخشداری و فرمانداری انجام شده، مسؤولان امر نیز اقدامات و پیگیری‌های لازم را آغاز کردند ولی تاکنون نتیجه‌ای حاصل نشده است.

مسعود مرسل پور فرماندار شهرستان اسلامشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اسلامشهر، ضمن عذرخواهی از تأخیر به وجود آمده برای بازسازی پل ارتباطی بین گلدسته و گلشهر اظهار کرد: از نخستین ساعات ریزش پل، اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز حوادث بیشتر آغاز و مکاتبات و پیگیری‌های لازم از دستگاه‌های ذی‌ربط و مقامات استانی انجام‌شده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته، گفت: با توجه به اینکه این پل مسیر دسترسی تعداد زیادی از اهالی است و ضرورت برای احداث آن وجود دارد بهترین و سریع‌ترین راه برای بازسازی این پل تخریب‌شده، ترک تشریفات قانونی و استفاده از اختیارات استاندار تهران است که در این زمینه طرح کارشناسی شده‌ای با استفاده از نظرات کارشناسان خبره و تحت نظارت معاونت عمرانی فرمانداری، تهیه و به استانداری ارسال‌شده است.

فرماندار شهرستان اسلامشهر تأکید کرد: در بازدید میدانی که کارشناسان عمرانی استانداری از محل پل داشتند، طرح پیشنهادی موردبررسی قرارگرفته و محل تأمین اعتبارات مالی موردنیاز نیز پیش‌بینی‌شده و در حال حاضر در انتظار صدور مجوز آغاز فعالیت از سوی استانداری هستیم تا کار بازسازی را آغاز کنیم.

مرسل پور با تأکید بر اینکه اگر احداث این پل با انجام مراحل قانونی برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار انجام شود مدت‌زمان زیادی باید سپری می‌شد، تصریح کرد: با انجام ترک تشریفات و اخذ مجوز از استانداری، ما آمادگی لازم را داریم که با انتخاب یک پیمانکار مجرب و متعهد و توانمند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به بازسازی این پل اقدام کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به‌محض دریافت مجوز از استانداری، عملیات عمرانی این پروژه آغاز می‌شود که در مرحله اول احداث پل موقت با ایمنی بالا در دستور کار قرار دارد و پس‌ازآن پل اصلی در جوار این پل موقت احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید.

به‌هرحال با توجه به توضیحات اهالی و  فرماندار اسلامشهر انتظار می‌رود که مسؤولان امر و استاندار تهران با تسریع موانع و تسهیل امور، نسبت به بازگشایی مسیر دسترسی روستاهای گلدسته و گلشهر اقدام و مانع سودجویی و انتشار اخبار کذب و اشاعه شایعات بی‌پایه و اساس در منطقه شوند؛ البته ضمن اینکه تأخیر در بازسازی این پل هزینه‌های مادی بسیاری برای مردم محروم و مستضعف این منطقه تحمیل می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *