وسایل مُجازی که می‌تواند جایگزین موادخطرزای چهارشنبه آخر سال شود

کارشناس رسمی دادگستری گفت: در کشورمان در حال حاضر چند شرکت وجود دارند که وسایلی را برای استفاده در جشنها تحت شرایط خاص تولید می‌کنند، این وسایل دارای استاندارد بوده و خطرآفرین نیستند.

کارشناس رسمی دادگستری گفت: در کشورمان در حال حاضر چند شرکت وجود دارند که وسایلی را برای استفاده در جشنها تحت شرایط خاص تولید می‌کنند، این وسایل دارای استاندارد بوده و خطرآفرین نیستند.
به گزارش اسلامشهرخبر، محمد پولادی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا درباره مخاطرات موادمحترقه و انفجاری که در ایام چهارشنبه آخر سال استفاده می‌شود، اظهار کرد: دو ماده اکلیل و سرنج که بیشتر در موارد رنگرزی از آن استفاده می‌شود یکی از مواد خطرناکی است که با مخلوط شدن می‌تواند منجر به بروز صدای زیاد، انفجار و آتش‌سوزی شود.

این کارشناس رسمی دادگستری که دررابطه با موادمحترقه و منفجره (ناریه) نظر کارشناسی می‌دهد، خاطرنشان کرد: برخی بر این باورند که ترکیب این ماده فقط باعث تولید صدا می‌شود درصورتی که ترکیب اکلیل و سرنج باعث ایجاد فشار گاز شدید شده و بسیار مخاطره‌آمیز است و بعضاً شاهد بودیم که فرد یا افراد حتی هنگام ترکیب این دو ماده و بر اثر انفجار ناشی از ترکیب کشته شده‌اند.

وی تصریح کرد: در کشورمان در حال حاضر چند شرکت وجود دارند که وسایلی را برای استفاده در جشنها تحت شرایط خاص تولید می‌کنند، این وسایل دارای استاندارد بوده، نظارتهای سازمانهای مربوطه به‌روی آنها وجود دارد و خطرآفرین نیستند اما مواد و وسایل غیرمجاز و مخاطره‌آمیزی نیز وجود دارد که مواد اولیه آنها در مکانهای مختلف پیدا می‌شود و افرادی بدون آگاهی از علم ترکیب این مواد، آنها را با هم ترکیب کرده و باعث بروز حادثه می‌شوند.

پولادی با بیان اینکه پرونده‌هایی که بر اثر این حوادث اتفاق می‌افتد دردناک است و خسارات جانی و مالی به‌دنبال دارد، خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته شاهد حوادث مرگباری در زمینه موادمحترقه و منفجره بودیم که درباره آنها در مراجع قضایی پرونده تشکیل شد، اگر فردی از این مواد خطرناک استفاده کند و خواسته یا ناخواسته باعث مرگ اشخاص شود، وی مرتکب قتل شده است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *