حزب‌الله

واکنش حزب‌الله لبنان به تحریم‌های آمریکا

فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان به تحریم‌های آمریکا واکنش نشان داد.

فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان به تحریم‌های آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیاالیوم، فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان، تحریم‌های جدید آمریکا علیه حزب‌الله را محکوم کرد.

حسن فضل الله، نماینده حزب‌الله در پارلمان لبنان گفت: ما هرگونه تجاوز آمریکا به لبنان، ملت و حاکمیت این کشور را محکوم می‌کنیم.

وی افزود: ما معتقدیم که تصویب تحریم‌ها علیه حزب‌الله در مجلس نمایندگان آمریکا، دخالت آشکار در امور داخلی لبنان، تجاوز به حاکمیت ملی لبنان و هدف قرار دادن ملت لبنان به شمار می‌رود.

این نماینده حزب‌الله گفت: هدف آمریکا از این رفتار خصمانه، به تسلیم واداشتن لبنان و محروم کردن ملت لبنان از رشد و توسعه است.

مجلس نمایندگان آمریکا، روز چهارشنبه سه طرح تحریمی علیه حزب‌الله لبنان وضع کرد. این طرح‌ها، که برای رأی‌گیری به مجلس سنا ارسال شده است، پس از تصویب وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

براساس طرح اولی که چهارشنبه تصویب شد کلیه افراد نهادها و شرکت‌هایی، که به تأمین منابع مالی و همچنین جذب نیرو با حزب‌الله همکاری کنند مورد تحریم قرار می‌گیرند. همچنین در طرح سوم از اتحادیه اروپا خواسته شده است که حزب‌الله لبنان را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهد.

آمریکا، حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *