واکسیناسیون موثرترین اقدام برای کنترل همه‌گیری کروناست

وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد که کل مرگ و میر کرونا در کشور ۱۴۲ هزار نفر بوده که ۱۳۲ هزار نفر آن مربوط به قبل از انجام واکسیناسیون عمومی است و از زمان انجام واکسیناسیون تنها ۱۰ هزار نفر که واکسن نزده یا بیماری زمینه‌ای داشتند براثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،بهرام عین‌اللهی در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی و در پاسخ به سوال مهدی عسگری در خصوص ابهامات پیرامون واکسیناسیون کرونا بیان کرد: با توجه به آمار بسیار بالای ابتلا و مرگ‌ومیر کرونا در زمان آغاز به کار دولت سیزدهم حفظ جان مردم در اولویت ما بود. در اولین دیداری که دولتمردان با مقام معظم رهبری داشتند حضرت آقا اولین درخواست‌شان موضوع مدیریت کرونا و سلامت مردم بود. ما باید روزهای دلهره‌آور و سختی را به یاد بیاوریم که روح و ذهن ما را آزرد و روزانه بیش از ۷۰۰ نفر جان باختند، در آن روزها ما شاهد قرنطینه خانگی، وضعیت اسفناک بیمارستان‌ها، صف‌های طولانی چند روزه برای بستری شدن، خستگی و فشار روانی پرسنل، محدودیت در ارائه خدمات به مردم، کمبود واکسن، محدودیت‌های تردد شبانه و تعطیلی برخی از کسب‌وکارها بودیم.

وزیر بهداشت در ادامه اظهار کرد: در این شرایط دولت سیزدهم همزمان با اوج پیک پنجم بیماری کار خود را آغاز کرد، روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر مبتلا داشتیم. در بخش مراقبت‌های ویژه نیز بیش از ۸۰۰۰ نفر بستری بودند. ستاد ملی کرونا در اسفندماه ۹۸ به ابتکار مقام معظم رهبری شروع به کار کرد این ستاد تصمیم‌گیری در خصوص همه مطالب مربوط به کرونا را برعهده داشت.

وزیر بهداشت و درمان در ادامه تصریح کرد: در ستاد ملی مقابله با کرونا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، دادستان کل کشور، رئیس شورای عالی حوزه علمیه، رئیس صدا و سیما، رئیس سازمان برنامه و بودجه و روسای کمیسیون های بهداشت و اجتماعی مجلس شورای اسلامی و وزرای کشور، آموزش و پرورش، فرهنگ و بهداشت حضور داشتند و تصمیمی که در این ستاد گرفته می‌شد با نظر همه اعضاء بود و برای همه بخش‌ها لازم‌الاجرا است. ما هیچ‌چیزی به غیر از مصوبه ستاد کرونا تا به حال انجام ندادیم همواره مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری از تصمیمات ستاد حمایت کردند و ما توانستیم در مقابله با این بیماری گام‌های موثری برداریم. واکسیناسیون موثرترین اقدام برای کنترل همه‌گیری بیماری کرونا محسوب می‌شود و افراد در مقابل بیماری مصون می‌مانند.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.