هوای اسلامشهر ناسالم برای تمام گروها

ئیس اداره حفاظت محیط زیست با اشاره به استمرار پایداری هوا و انباشت آلاینده ها گفت: طبق اعلام کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای استان تهران هوای اسلامشهر در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، الهه بیگی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: از مردم عزیز اسلامشهر بویژه گروه های حساس، سالمندان، کودکان، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و … درخواست داریم تا از سفرهای غیر ضرور خودداری کنند.

وی با اشاره به ضرورت کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی در شهرستان ادامه داد: استفاده از ماسک های مورد تأیید وزارت بهداشت توسط آحاد مردم به ویژه شاغلین پلیس راهور و شهرداری ها و … که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، توصیه می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هرگونه فعالیت ورزشی در محیط های باز نیز ممنوع است تصریح کرد: شهرداران شهرستان درخواست داریم از فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می شود و همچنین هرگونه پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان و… جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه تولید و خرید و فروش شن وماسه و آسفالت در واحدهای تولید بتن آماده از امروز تا پایان روز سه شنبه ممنوع است افزود: مهدکودک ها و پیش دبستانی ها نیز امروز و فردا تعطیل هستند و مدارس ابتدایی نیز به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.