هواپیمای «قاهر» بدون‌سرنشین می‌شود

رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با بیان اینکه پروژه هواپیمای قاهر در نقش هواپیمای بی‌سرنشین ظهور خواهد کرد، گفت: پروژه قاهر الآن در فناوری به بلوغ کامل رسیده است و در محصول تنوع ایجاد کردیم.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر،امیر افشین خواجه‌فرد رئیس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع طی سخنانی در برنامه تلویزیونی صف اول، به تشریح برخی دستاوردها و برنامه‌های حوزه هوایی پرداخت.

وی با بیان اینکه پروژه هواپیمای قاهر در نقش هواپیمای بی‌سرنشین ظهور خواهد کرد، گفت: پروژه قاهر الآن در فناوری به بلوغ کامل رسیده است اما در محصول تنوع ایجاد کردیم.

خواجه‌فرد اظهار داشت: اواسط سال آینده از نسخه‌هایی از این هواپیما رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: ما نسخه‌های این هواپیما را با نیاز دو نیرو تطبیق دادیم و باتوجه به نیاز آن‌ها تغییراتی در هواپیما ایجاد کردیم.

رئیس سازمان صنایع هوایی خاطرنشان کرد: چندی پیش یک نوع پهپاد آتش‌نشان ساخته شد که دو نماینده از کشورهای خارجی آمدند و بعد از بازدید خرید کردند اما شهرداران ایران هنوز درحال ارزیابی هستند.

خواجه‌فرد همچنین با بیان اینکه “برای ساخت هواپیمای مسافربری از همکاری‌های بین‌المللی استفاده می‌کنیم”، گفت: از مجموعه‌های غیر از نیروهای مسلح می‌خواهیم پای کار بیایند چون راه‌اندازی یک خط تولید کامل کار وزارت دفاع نیست.

رئیس سازمان صنایع هوایی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: چندی پیش یکی از شرکتهای دانش‌بنیان وزارت دفاع پهپادی در حوزه اطفای حریق طراحی و تولید کرده بود.

وی با بیان اینکه کارشناسانی هم از داخل کشور و هم از خارج برای ارزیابی آن آمدند، گفت: دو کشور خارجی پس از تأیید این پهپاد آن را خریداری کردند اما متأسفانه هنوز مسئولین و شهرداران کشور خودمان درحال ارزیابی این پهپاد هستند و آن را تهیه نکرده‌اند.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.