همه باید به آموزش الفبای ایمنی بپردازند

همه باید به آموزش الفبای ایمنی بپردازند

مدیر عامل سازمان آتش نشانی اسلامشهر گفت: همانطوری که مربیان و آموزگاران فرزندان خود را ترغیب به آموختن علم و الفبای آن می کنند باید تمام متولیان امر باید به بحث آموزش الفبای ایمنی بپردازند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی اسلامشهر گفت: همانطوری که مربیان و آموزگاران  فرزندان خود را ترغیب به آموختن علم و الفبای آن می کنند باید تمام متولیان امر باید به بحث آموزش الفبای ایمنی بپردازند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حیدر ابراهیمی در جمع مدیران، آموزگاران  مربیان پرورشی مدارس و دانش آموزان شهرستان اسلامشهر گفت: ما چهارشنبه آخر سال را در پیش داریم برنامه ریزی ها انجام شد  که بدون آسیب  این روزها را طی کنیم و به استقبال سال نو برویم .ما در سازمان آتش نشانی شهرداری اسلامشهر اساس کار خود را  نگاه فرهنگی در برنامه ریزی ها قرار دادیم  و شعار” عزم ملی برای زندگی ایمن ” و ” هر شهروند یک آتش نشان انتخاب کردیم.

وی اضافه کرد: یک سری از مخاطرات امروزی، نتیجه مداخلات انسان است، بحث اصلی ما مخاطرات رفتارهای خطرناک است که با ماموریت سازمان آتش نشانی مطابق است در این شرایط به اصل فرهنگی موضوع باید توجه ویژه ای شود که باید در قالب توسعه فرهنگ و آموزش عمومی اتفاق بیافتد .

ابراهیمی افزود: همانطوری که مربیان و آموزگاران  فرزندان خود را ترغیب به آموختن علم و الفبای آن می کنند باید تمام متولیان امر به بحث آموزش الفبای ایمنی بپردازند چه در مدرسه و چه حوزهای رسانه و ورزش و فرهنگ.

وی تاکید کرد:انسان موجودی اجتماعی است ما نباید فردی فکر نکنیم و نیاندیشیم و نگوییم چهار دیواری اختیاری،  ما باید مسئول حریم  و سرنوشت همدیگر باشیم. امروزه هر کس در فکر فرزند خود است در صورتی که فرزند ما در کنار همسایه رشد پیدا می کنند ما برای انجام ماموریت یکایکا افراد باید مقوله ایمنی را در دستور کار خود قرار دهند .

مدیر عامل سازمان آتش نشانی اسلامشهر اظهار داشت: سازمان آتش نشانی اسلامشهر با همکاری آموزش  و پرورش  موضوع  کمپین عمومی عدم استفاده از مواد محترقه را دنبال کرد. با این کمپین در سطح مدارس تعدادی از دانش آموزان تحت عنوان همیاران آتش نشان  انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئولیت سنگینی را دنبال می کند گفت: مسئولیت آموزش و پرورش تربیت نیروی مسئولیت پذیر است بر همین اساس آموزش الفبای ایمنی در سطح مدارس آغاز شد.

وی گفت:  مراسم ملی چهارشنبه آخر سال نزدیک است موضوع پیشگیری از چهارشنبه سوری باید در جلسه اولیا مربیان تشریح شود تا مبادا به بهانه جشن و سرور کام خانواده ای را تلخ کنیم.

ابراهیمی اعلام کرد: پیشنهاد ما به آموزش و پرروش  این است که دانش آموزان با اولیای خود چهارشنبه آخر سال را در مراسم شادی  و جشن برگزار کنند تا انرژی دانش آموزان تخلیه شود.

همچنین در این مراسم طرح سراسری همیاران آتش نشان آغاز شد و به صورت نمادین به  ۲۰ دانش اموز از مدرسه سید رضی وشهدای فرهنگیان لباس مخصوص همیار اتش نشان اهدا شد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *