تجلیل فرماندار اسلامشهر از داوطلبان جمعیت هلال احمر

فرماندار اسلامشهر بمناسبت هفته هلال احمر با اهدای لوح سپاس و شاخه های گل از رئیس و جمعی از کارکنان، داوطلبان و امدادگران پرتلاش این جمعیت تجلیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، فرماندار اسلامشهر از داوطلبان جمعیت هلال احمرتجلیل کرد.

فرماندار اسلامشهر بمناسبت هفته هلال احمر با اهدای لوح سپاس و شاخه های گل از رئیس و جمعی از کارکنان، داوطلبان و امدادگران پرتلاش این جمعیت تجلیل کرد.

مسعود مرسلپور در سخنانی در جمع داوطلبان و کارکنان هلال احمر شهرستان بر ضرورت آمادگی کامل این جمعیت برای ایفای نقش موثر در حوادث غیر مترقبه و بحران های مختلف تاکید کرد و اظهار داشت: مردم در حوادث گوناگون با دیدن داوطلبانه هلال احمر احساس آرامش و امنیت خاطر می کنند.

وی با اشاره به وقوع زمین لرزه در شامگاه پنج شنبه در دماوند تصریح کرد: جمعیت هلال احمر نخستین مجموعه ای بود که بلافاصله به حالت آماده باش کامل درآمد تا در صورت نیاز به امدادرسانی و کمک رسانی بپردازد.

فرماندار اسلامشهر به اجر معنوی فعالیت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: داوطلبان هلال احمر با حس انسان‌ دوستی و کمک به هم نوع در حوادث گوناگون حضور می یابند و جان خود را برای کمک به دیگران به خطر می‌اندازند.

وی خواستار تدوین برنامه مدون و عملیاتی در حوزه امداد رسانی برای پیشگیری از وقوع حوادث و کمک رسانی در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه توسط هلال احمر شهرستان شد و گفت: ارائه آموزش های مختلف از جمله کمک های اولیه و نحوه مراقبت افراد و خانواده ها در زمان وقوع حوادثی همچون زلزله باید با جدیت بیشتری توسط جمعیت هلال احمر برای اقشار مختلف دنبال شود.

همچنین فخرالدین محمدی رییس جمعیت هلال احمر اسلامشهر نیز در سخنانی از حمایت های فرماندار شهرستان از پیشبرد برنامه های مختلف این جمعیت قدردانی کرد و گفت: ۲۷ تیم امدادی در شهرستان ساماندهی شده اند تا در مواقع لزوم برای امداد رسانی وارد عمل شوند.
وی در ادامه از توزیع ۴۰۰ بسته غذایی و معیشتی توسط جمعیت هلال احمر شهرستان در قالب طرح کمک مومنانه در ماه رمضان بین اقشار نیازمند خبر داد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *