هشدار وزیر بهداشت: احتمال ورود کرونای آفریقایی به کشور وجود دارد

وزیر بهداشت گفت: احتمال ورود ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی به کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، بهرام عین اللهی در همایش ۱۰۰ روز توفیق خدمت، ۱۰۰ میلیون دوز تزریق سلامت در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزیر بهداشت آفریقای جنوبی از کشف ویروس جدیدی خبر داد؛ ما به شدت آن را رصد می‌کنیم؛ این ویروس جدید دو ویژگی دارد که یکی قابلیت انتقال بالا و جهش زیاد است و دیگری این که می‌تواند از سیستم ایمنی گریزان باشد اما مسئله مهم این است که با وضعیتی که در کشور داریم و نقاط قرمز نداریم؛ باید از ورود ویروس به کشور مراقبت کنیم.

وی ادامه داد: شب گذشته در فرودگاه امام حضور یافتیم و نکاتی را ارائه کردیم. با همه این دقت‌ها باز هم احتمال ورود این ویروس به کشور وجود دارد و نباید فکر کنیم که کارِ ویروس تمام است؛ البته میزان واکسیناسیون در افریقای جنوبی خیلی کم بوده و ۲۶ درصد مردم واکسن زده بودند و این پوشش پایین واکسیناسیون به شیوع ویروس جدید در آفریقا کمک کرده است و ما امیدواریم با افزایش پوشش واکسیناسیون دچار این مشکل نشویم.

عین اللهی تصریح کرد: ما فکر می‌کردیم واکسن به شکل باران بیاید اما خداوند لطف کرد و واکسن به صورت سیل‌آسا وارد کشور شد و جهانیان از این اتفاق تعجب کردند.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *