اینترنت

هشدارهایی درباره خریدهای اینترنتی

پلیس فتای غرب استان تهران در خصوص خریدهای اینترنتی به مردم هشدار داد.

پلیس فتای غرب استان تهران در خصوص خریدهای اینترنتی به مردم هشدار داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران به نقل از پایگاه خبری پلیس، هشدارهای ارائه‌شده در ادامه این مطلب می‌تواند به اشخاص در زمان خرید اینترنتی کمک کند تا به‌راحتی و با امنیت بیشتر به خرید اینترنتی اقدام کنند:

شخصی که با او معامله می‌کنید، را بشناسید

قبل از اینکه خریدی انجام دهید، آدرس و شماره تلفن واقعی فروشنده اینترنتی را بررسی و نسبت به صحت آن اطمینان حاصل کنید؛ به این منظور که اگر بعداً برای شما سؤالی پیش بیاید و یا به مشکلی برخورد کنید، این آدرس و شماره تلفن در دست شماست و می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

کالایی را که در حال خرید آن هستید، بشناسید

یک نسخه نهایی از شرایط و ویژگی‌های محصول را که فروشنده تهیه کرده است، را به‌دقت مطالعه کنید حتی اگر این کار برای شما خسته‌کننده و ملال‌آور باشد.

شرایط و ویژگی‌ها را به‌دقت بررسی کنید. اگر شما از محصول راضی نیستید، آیا می‌توانید آن را برگردانده و پول خود را دریافت کنید؟ هر نوع اطلاعات ثبت شده که مربوط به این معامله است و شامل تمامی نامه‌های الکترونیک ارسالی به فروشنده و دریافتی از فروشنده است، را ذخیره کرده و از آن‌ها پرینت بگیرید.

کارت‌های هدیه را از مراکزی که می‌شناسید و به آن‌ها اعتماد دارید، تهیه کنید. از خرید کارت از سایت‌هایی که مانند یک حراجی کار می‌کنند، خودداری کنید؛ زیرا این کارت‌ها می‌توانند تقلبی باشند.

در حفاظت از اطلاعات شخصی خود حساس باشید

اطلاعات کارت اعتباری خود یا سایر اطلاعات مالی خود را در ازای خرید و دریافت جدیدترین اسباب‌بازی، کارت هدیه رایگان، یک شغل فصلی و یا اجاره (یک محل) برای تعطیلات در اختیار شخصی که نمی‌شناسید، قرار ندهید.

اطلاعات مالی خود را از طریق نامه الکترونیک ارسال نکنید. نامه الکترونیک روشی مطمئن برای انتقال شماره کارت اعتباری، شماره حساب بانکی و یا شماره تأمین اجتماعی نیست.

روی لینک موجود در نامه الکترونیک کلیک نکنید. شرکت‌هایی که فعالیت آن‌ها مشروع و قانونی است، اطلاعات مالی شما را از طریق نامه الکترونیک یا پیام‌های پاپ آپ درخواست نمی‌کنند.

سیاست حفظ اسرار را به‌دقت مطالعه و بررسی کنید

سیاست حفظ اسرار ممکن است طولانی باشد و خواندن آن زمان‌بر باشد، اما می‌تواند اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار دهد. برای مثال وب‌سایت چه نوع اطلاعات شخصی را جمع‌آوری می‌کند، صاحبان و اپراتورهای سایت چگونه قصد دارند از این اطلاعات استفاده کنند.

اگر نمی‌توانید سیاست حفظ اسرار سایت را پیدا کنید و یا آن را درک نمی‌کنید و مفاد آن را متوجه نمی‌شوید، به فکر انجام معاملات تجاری خود در جای دیگری باشید و بگذارید که سایت (صاحبان سایت) بداند شما چه فکر و نظری دارید.

حواشی خرید

با دانستن نام سازنده یک کالا و شماره مدل، شما می‌توانید ویژگی‌های این کالا را به‌صورت جز به‌جز با سایر کالاهای مشابه مقایسه کنید.

بعضی از خرده‌فروشان کالا را به قیمتی که سایر رقبا عرضه می‌کنند، وارد بازار می‌کنند و یا حتی قیمت آن را پایین‌تر هم می‌آورند. بسیاری از بازرگان‌ها، نه همه آن‌ها، امسال هزینه‌ای بابت خرید کالا پرداخت نمی‌کنند.

بنابراین هزینه ارسال کالا را نیز در مجموع هزینه‌ها در نظر بگیرید. اگر شما در اینترنت سفارش خرید می‌دهید و محل فروشگاه را انتخاب می‌کنید، هزینه پارکینگ و حمل و نقل عمومی را نیز در نظر بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *