امام-جمعه-اسلامشهر

هر کس به آمریکا اعتماد کرده ضربه خورده است / آمریکا و اسرائیل بزرگترین دشمن اسلام‌اند

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: اینکه مقام معظم رهبری محکم در برابر بدعهدی‌ها و ظلم و ستم‌های امریکا ایستادند برای این است آمریکا قابل‌اعتماد نیست هر وقت هر کس به آمریکا اعتماد کرده است ضربه خورده است ازاین‌جهت آمریکا و اسرائیل بزرگترین دشمن اسلام است.

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: اینکه مقام معظم رهبری محکم در برابر بدعهدی‌ها و ظلم و ستم‌های امریکا ایستادند برای این است آمریکا قابل‌اعتماد نیست هر وقت هر کس به آمریکا اعتماد کرده است ضربه خورده است ازاین‌جهت آمریکا و اسرائیل بزرگترین دشمن اسلام است.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه اول تیرماه با توصیه به تقوا، به مسائل مطرح‌شده در فضای مجازی شهرستان مبنی بر اینکه آیا عید فطر برای روزه‌داران است و برای روزه‌خواران نیست واکنش نشان داد و گفت: حضرت علی (ع) در حکمت ۴۲۸ نهج‌البلاغه می‌فرمایند: عید فطر برای کسانی است که خداوند نماز و روزه و قیامشان را قبول کند. پس عید فطر متعلق به روزه‌داران است نه روزه‌خواران.

وی ادامه داد: اینکه گفته‌شده عید فطر، روز روزه‌خواران نیست منظور روزه‌خواران عمدی است. افرادی که مسافر یا بیمار هستند و عذر موجه دارند بر اساس آیات قرآن کریم باید در ایام دیگر قضای آن را به‌جا بیاورد. فلسفه اینکه روزه بر این افراد واجب نیست این است که چون روزه بر این افراد سخت است خداوند برایشان آسانی می‌خواهد بنابراین این افراد روزه‌خوار نیستند و به دستور خداوند عمل می‌کنند.

امام‌جمعه اسلامشهر خاطرنشان کرد: اما کسانی که عمداً روزه خود را می‌خورند و مریض و مسافر نیستند به قرآن و خداوند دهن‌کجی می‌کنند این تجاهر و تظاهر به گناه است. روایاتی از ائمه معصومین داریم که هر کس یک روز از روزه ماه رمضان را عمداً بخورد ایمان از دل او بیرون می‌رود مگر اینکه توبه و جبران کند. حضرت علی (ع) نیز در خطبه عید فطر می‌فرمایند: ای بندگان کمترین چیزی که به مردان و زنان روزه‌دار داده می‌شود این است که گناهان گذشته آنان آمرزیده می‌شود. ایشان درجایی دیگر می‌فرمایند: عید فطر برای کسانی عید است که آمرزیده شوند آیا روزه‌خواران عمدی آمرزیده شدند؟

وی منتقدین این سخن که گفته‌شده عید فطر برای روزه‌داران است و برای روزه‌خواران نیست را به مطالعه در دستورات دینی توصیه کرد و گفت: منتقدین یا اهل مطالعه باشند یا اینکه دستورات دینی را بررسی کنند و بپرسند و بعد انتقاد کنند. ائمه معصومین علیهم‌السلام عید را برای روزه‌خواران عمدی نمی‌دانند. عید فطر برای مردان و زنان روزه‌دار عید فطر است.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر با اشاره هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع بدست وهابی‌ها در سال ۱۳۴۴ گفت: وهابی‌ها در این روز قصد تخریب گنبد و ضریح پیامبر اکرم (ص) را داشتند و به خاطر ترس شدید از سایر مسلمانان این کار را نکردند. این افراد در سال ۱۳۴۳ قبور شخصیت‌های برجسته اسلام مانند حضرت خدیجه (س) و حضرت ابوطالب را تخریب کردند امروز نیز داعشی ها و تکفیری‌ها در هرجایی که مسلط شدند قبور مربوط به صحابه پیامبر اکرم را تخریب کردند. اگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از مجاهدان سوریه و لبنان و عراق حمایت نمی‌کردند و داعشی ها بر سرزمین‌های اسلام مسلط می‌شدند چه بر سر اسلام می‌آوردند. امروز روز عزای اهل‌بیت عصمت و طهارت است.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم مبنی بر اهمیت تقوا از دیدگاه اسلام گفت: یک خصوصیت و ویژگی است که هر کس آن را داشته باشد دنیا و آخرت از او فرمان می‌گیرد و سود آن نیز رستگاری است و آن تقواست. هر کس می‌خواهد عزیزترین مردم نزد خداوند باشد باید از خدا بترسد و تقوا پیشه کند. بر اساس آیات قرآن کریم خداوند برای اهل تقوا راه نجات قرار می‌دهد که آن نجات از سختی‌های زمان مرگ و روز قیامت است.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به اعدام قاتل سه مأمور نیروی انتظامی در هفته گذشته که خبرساز شده بود گفت: بهترین و کامل‌ترین حقوق بشر را اسلام و ائمه بیان کرده‌اند، فردی که سه مأمور را به‌صورت عمدی با اتوبوس خود زیر گرفته بود اگر جمهوری اسلامی این فرد را رها می‌کرد این کار زیادتر می‌شد و دراویش مسلط می‌شدند. قوه قضاییه این فرد را محاکمه و اعدام کرد که از این اقدام تشکر می‌کنیم اما کشورهای غربی به این حکم اعتراض کردند و اعلام کردند که ایران حقوق بشر را زیر پا گذاشته است برترین و بزرگترین نقض‌کننده حقوق بشر امریکا و کشورهای غربی هستند.

وی با اشاره به جنایات منافقین و گروه‌های موردحمایت آمریکا در ایام تیرماه سال ۱۳۶۰ و ۱۳۶۶ گفت: سو قصد به‌جان مقام معظم رهبری، ترور آیت‌الله بهشتی و یاران وی، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرانی از ناو وینسنس بمباران شیمیایی سردست بدست ارتش بعث ازجمله اقدامات آمریکا و گروه‌های موردحمایت آنان بود.

حجت‌الاسلام نوروزی با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا خاطرنشان کرد: اینکه مقام معظم رهبری محکم در برابر بدعهدی‌ها و ظلم و ستم‌های امریکا ایستادند برای این است آمریکا قابل‌اعتماد نیست هر وقت هر کس به آمریکا اعتماد کرده است ضربه خورده است ازاین‌جهت آمریکا و اسرائیل بزرگترین دشمن اسلام است. آمریکا نیز در تلاش است رژیم صهیونیستی را حفظ کند. خروج آمریکا از برجام برای تقویت و نگه‌داشتن اسرائیل در قلب خاورمیانه است. شهدای مدافع حرم در مقابل داعش که آمریکا بوجود آورد ایستادند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *