هدف از خواندن قرآن باید آشنایی با حلال و حرام الهی و عمل به آن باشد

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: هدف از خواندن قرآن باید آشنایی با کلام خدا و حلال و حرام و عمل به آن باشد بدترین عذاب در روز قیامت برای کسانی است که قرآن خوب می‌خوانند اما به آن عمل نمی‌کنند.

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: هدف از خواندن قرآن باید آشنایی با کلام خدا و حلال و حرام و عمل به آن باشد بدترین عذاب در روز قیامت برای کسانی است که قرآن خوب می‌خوانند اما به آن عمل نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی امام‌جمعه شهرستان اسلامشهر در برنامه محفل انس با آیه‌های قرآن و انقلاب که پیش از ظهر امروز در سالن همایش شهرداری اسلامشهر برگزار شد با تسلیت ایام فاطمیه و تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: پیامبر اکرم در حدیثی می‌فرمایند بهترین شما کسی است که قرآن را یاد بگیرد و آن را به دیگران بیاموزد پیامبر اکرم در این حدیث بهترین افراد را کسی می‌داند که در راه تعلیم و تعلم قرآن کریم تلاش کند.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم در حدیث دیگری می‌فرمایند بهترین شما مؤمنین کسانی هستند که سه ویژگی داشته باشند یکی اینکه خوب سخن خوب بگویند و زبان خود را به‌دروغ و غیبت آلوده نکنند علمای اخلاق ۳۰ گناه کبیره برای زبان معرفی می‌کنند دومین ویژگی این است که انسان به گرسنگان و نیازمندان اطعام دهد سومین ویژگی نیز این است که شب‌ها زمانی که همه خوب هستند نماز بخواند.

امام‌جمعه اسلامشهر خطاب به افراد حاضر در محفل گفت:  قرآن که می‌خوانید هدفتان آشنایی با کلام خدا و حلال و حرام و سپس پیاده کردن و عمل به آن باشد بدترین عذاب در روز قیامت برای کسانی است که قرآن خوب می‌خوانند اما به آن عمل نمی‌کنند.

وی با اشاره در پیش بودن راهپیمایی روز ۲۲ بهمن‌ماه گفت:  ۲۲ بهمن امسال با سال‌های گذشته تفاوت دارد امسال دشمنان همه دندان تیز کرده بودند و در آشوب‌های اخیر هدفشان سقوط نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که با حضور ملت موفق نشدند بنابراین حضور چشمگیر شما عزیزان باعث ناامیدی دشمنان اسلام خواهد شد.

پیش از سخنان امام‌جمعه اسلامشهر عظیمی مسئول کمیته قرآن  و نهج‌البلاغه شهرستان اسلامشهر با اشاره به تعداد نفرات شرکت‌کنندگان در مسابقات قرآن کریم در دهه فجر گفت: در مسابقات قرآن کریم که به مناسبت دهه فجر برگزار شد بیش از ۳۰۰ نفر در رشته‌های مختلف شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که در مسابقات قرآن کریم و در این محفل شرکت کردند در حقیقت پرچم قرآن را بالا بردند.

در پایان این مراسم از نفرات برگزیده مسابقات قرآن کریم در رشته‌های مختلف تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *