حاکمیت اقتصاد مقاومتی اولویت ما در مجلس خواهد بود

رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: حضور مردم در خرداد۹۲ راه دولت تدبیر و امید را تضمین کرد و نتیجه آن برجام شد؛ ما نیاز به برجام های دیگری در داخل کشور داریم.

به گزارش اسلامشهرخبر، ساعتی پیش محمدرضا عارف در همایش اصلاح طلبان در اسلامشهر اظهار داشت: خوشحال هستم که در کمتر از یک سال دو بار به اسلامشهر آمده ام؛ دغدغه اصلاحات همیشه مبارزه با فقر و فساد بوده است و ما در برنامه راهبردی خود با اولویت رونق اقتصادی و حاکمیت اقتصاد مقاومتی جلو می رویم. رونق اقتصادی یعنی پاسخ به معیشت و پاسخ به همه مشکلاتی که امروز جامعه و اقصاد آسیب پذیر ما با آن مواجه هستند.

DSC_0271 محمدرضا عارف در اسلامشهر

وی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با پیمودن سیاست های کلی پیش بینی شده در اقتصاد مقاومتی از طریق دولت به رشد اقتصادی رسیده و به تبع آن چالش های اجتماعی را حل کنیم؛ باید با چاره اندیشی از طریق نهادهای قانونی این چالش ها را حل کنیم. شما عملکرد اصلاحات را در برنامه سوم دیده اید و مسیر ما همان مسیر خواهد بود.

عارف در ادامه گفت: در خرداد۹۲ ما جشن پیروزی حقانیت و خرد را گرفتیم؛ جشنی که در آن با تلاش توسط دانشجویان، جوانان و مردم ما به پیروزی رسیدیم. در فضایی که احتمال پیروزی ما را کمتر می دادند اما مشارکت مردم ما را پیروز کرد. مطالبه مردم کشور از جمله مردم اسلامشهر از ما ادامه این مسیر بوده است.

محمدرضا عارف در اسلامشهر محمدرضا عارف در اسلامشهر

وی افزود: ما پیام مردم را به خوبی درک کردیم و تمام تشکل های اصلاح طلب در نهایت به وحدت رسیدند؛ یک سازمان همه اصلاح طلبان را در راستای انتخابات هفتم اسفند مدیریت کرد. گام های خوبی را شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان برداشته و اولویت را به کاندیداهایی دادیم که بتوانند مطالبات مردم را در مجلس دنبال کنند.

رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: ما در تهران به نتایج خوبی رسیدیم؛ راهبرد اصلاح طلبان همواره ترجیح منافع ملی بر منافع جناحی بوده است و ما در خرداد ۹۲ این موضوع را نشان دادیم؛ در هفت جلسه ای که نمایندگان شورای عالی سیات گذاری با نمایندگان دولت داشتند نیز فرض ائتلاف را در پیش گرفتیم. در اسفند ۹۴ نیز این راهبرد در دستور کار ما قرار گرفت و باید این مسیر را با همکاری دولت ادامه دهیم و خوشبختانه ما توانستیم با مذاکراتی که با حامیان دولت داشتیم به ائتلاف ارزشمندی برسیم.

محمدرضا عارف در اسلامشهر

وی تصریح کرد: شعار ما در ائتلاف امید، آرامش و رونق اقتصادی است؛ که هرسه ضرورت هایی برای کشور ما هستند؛ پشتوانه اصلی کشور ما مردم هستند. در فتوای اخیر مقام معظم رهبری که باید مورد توجه همه مسلمانان در داخل کشور باشد انتخابات و رای دادن واجب عینی تلقی شده است یعنی از یک طرف واجب است و از یک طرف طبق قانون اساسی حق مردم است.

عارف در ادامه گفت: تلاش و فعالیت ما در جهت حضور حداکثری مردم بوده است؛ تا کنون یک مدیر ارشد اصلاحات به دلیل فساد مالی محاکمه نشده است و این افتخار اصلاح طلبان است.

وی افزود: ما تاکید داریم باید تبعیض از کشور برطرف شود؛ مقابله با فقر و فساد اولویت های ما هستند؛ ما در داخل خانواده دولت به وحدت رسیدیم و به عهد خود وفا کردیم و امروز نوبت مردم است؛ ما در هفتم اسفند با انتخابات بسیار مهمی روبرو هستیم. اگر ما بتوانیم حضور جدی مردم را داشته باشیم می توانیم تاثیرگذاری بیشتری را در مسائل منطقه داشته باشیم.

محمدرضا عارف در اسلامشهر محمدرضا عارف در اسلامشهر

رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان خاطرنشان کرد: ما با توجه به جایگاهی که در منطقه داریم می توانیم در کاهش برادرکشی ها در منطقه موثر باشیم؛ حضور مردم در خرداد۹۲ راه دولت تدبیر و امید را تضمین کرد و نتیجه آن برجام شد؛ ما نیاز به برجام های دیگری در داخل کشور داریم. ما نیاز به یک برجام جامع در دنیای اسلام داریم؛ بنابراین توصیه ما به مردم حضور در انتخابات هفتم اسفند است و ما به این باوریم که مردم باتوجه به عملکرد و برنامه های اصلاحات که به لیست اصلاح طلبان رای می دهند؛ انتظار ما این است که هر ۳۰ نفر لیست اصلاح طلبان رای داده شود و در کنار لیست نمایندگان مجلس انتظار داریم رای مردم به لیست خبرگان ما نیز داده شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *