امام-جمعه-اسلامشهر

نمی‌توان به معصوم انتقاد کرد/ معصوم اشتباه و سهو و نسیان ندارد

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: اهل‌بیت اشتباه ندارند سهو و نسیان ندارند اینکه مطرح می‌شود به معصوم نیز می‌توان انتقاد کرد حرف غلطی است به معصوم می‌شود جسارت کرد به امیرالمؤمنین جسارت می‌کردند اما به معصوم نمی‌شود انتقاد کرد برای اینکه معصوم است و اشتباه ندارد.

امام‌جمعه اسلامشهر گفت: اهل‌بیت اشتباه ندارند سهو و نسیان ندارند اینکه مطرح می‌شود به معصوم نیز می‌توان انتقاد کرد حرف غلطی است به معصوم می‌شود جسارت کرد به امیرالمؤمنین جسارت می‌کردند اما به معصوم نمی‌شود انتقاد کرد برای اینکه معصوم است و اشتباه ندارد.
به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های ۲۹ دی‌ماه گفت: امام علی (ع) می‌فرمایند چهار ویژگی است که اگر به کسی داده شود خیر دنیا و آخرت به او داده می‌شود یعنی خیر دنیا و آخرت در این چهار چیز است اولین ویژگی راست‌گویی است نباید دروغ در دستگاه یا خانواده‌ای باشد نباید وعده دروغ دهیم، دروغ یکی از بزرگترین گناهان کبیره است متأسفانه خانه‌ها، مغازه‌ها، بازارها و معامله‌هایمان مگر می‌شود بدون دروغ باشد؟
وی ادامه داد: دومین ویژگی امین بودن و امانت‌داری است در روایات داریم که همه پیامبران الهی برای صداقت و امانت‌داری آمدند سومین ویژگی عفت شکم است. شکم را باید از حرام‌های الهی دور نگه داشت اما فرد برای بدست آوردن مال حاضر است دست به هر کاری بزند در روایات دیگر به عفت شکم و عفت پاک‌دامنی سفارش شده است یعنی پاک‌دامنی از خوردنی‌های حرام و پاک‌دامنی از لذت‌های جنسی حرام.
امام‌جمعه اسلامشهر اضافه کرد: چهارمین ویژگی حسن خلق و اخلاق خوب است خداوند در قرآن کریم پیامبر اکرم را دارای خلق عظیم و برجسته معرفی می‌کند. مورخین منصف نیز پیشرفت سریع اسلام را به خاطر اخلاق خوب پیامبر و تربیت‌شدگان دامن اسلام و قرآن می‌دانند.
وی با توصیه همه به تقوای الهی گفت: خداوند به همه پیروان اهل‌بیت و مؤمنان دو فرمان می‌دهد اول اینکه تقوا داشته باشند دوم اینکه اگر زندگی را بلد نیستید با صادقان باشند و آنان را همراهی کنند. منظور از صادقین محمد و آل محمد هستند.
حجت‌الاسلام نوروزی تأکید کرد: در کتاب‌های بزرگ اهل سنت نیز صادقین علی بن ابی‌طالب و فرزندان آن حضرت معرفی‌شده‌اند. اهل‌بیت اشتباه ندارند سهو و نسیان ندارند اینکه مطرح می‌شود به معصوم نیز می‌توان انتقاد کرد حرف غلطی است به معصوم می‌شود جسارت کرد به امیرالمؤمنین جسارت می‌کردند اما به معصوم نمی‌شود انتقاد کرد برای اینکه معصوم است و اشتباه ندارد امامان دوازده‌گانه ما قطعاً و مسلماً به شهادت قرآن و شهادت ده‌ها و صدها حدیث از پیامبر اکرم معصوم و مطهر و پاک هستند.
وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری و مراجع تقلید مبنی بر رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم گفت: کشور ما امکانات خوبی دارد که می‌توان از آن استفاده کرد پیامبر اکرم نیز در می‌فرمایند همه مردم نان خوره و خانواده خدا هستند محبوب‌ترین مردم در پیشگاه خدا کسانی هستند که نفعشان به خانواده و دیگران برسد. مردم به فقرا و نیازمندان می‌رسند اما آن‌کسی که می‌تواند مشکلات معیشتی را حل کند و فقر را از بین ببرد دولت و حاکمیت است. این کار راه‌های زیادی دارد ملت نباید اسراف کند، جلوی واردات بی‌رویه گرفته شود از دریافت حقوق نجومی جلوگیری شود کارخانه‌های تعطیل‌شده را به راه انداختن می‌شود به معیشت مردم رسیدگی کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *