«مترو» جذاب ترین وعده نامزدهای انتخابات برای کسب رای در اسلامشهر

با نزدیک شدن به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید منتظر داغ شدن بازار وعده ها نیز بود؛ جایی که اهداف دست نیافتنی در سال های اخیر به یک باره سهل می شوند و برخی نمایندگان کلید حل مشکلات را اعتماد مردم به آنها می دانند؛ یکی از نقاطی که دارای اهمیت بالایی در انتخابات پیش رو است شهرستان اسلامشهر است.

دانیال درویشی/ اسفندماه امسال انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، انتخاباتی که به دلایل شرایط موجود از اهمیت خاصی برخوردار است و می تواند نقشی تعیین کننده در مناسبات کشورمان داشته باشد. این انتخابات اما ما را با یک سوال مواجه می کند؛ در چنین شرایطی نمایندگان با چه وعده هایی پا به میدان خواهند گذاشت؟

بدون شک داغ ترین رقابت برای رسیدن به کرسی های مجلس در تهران است و در این میان اما تهران تنها نیست و ری، شمیرانات و اسلامشهر را نیز به عنوان ظرفیتی برای کسب رای از سوی نمایندگان در کنار خود می بیند. به عنوان مثال اسلامشهر شهرستانی است که با جمیعت ۷۰۰ هزار نفری خود دارای سبد رای بالایی برای نمایندگان است . اسلامشهر برخلاف بسیاری از شهرهای کوچک شهرستان دارای نماینده ای مستقل در مجلس نیست؛ موضوعی که به نظر می رسد در سایه رابطه ها تا کنون امکان پذیر نبوده است.

با نگاهی به وضعیت دوران پیش از انتخابات با اسامی مطرحی همچون محمدرضا عارف، حداد عادل، سید محمد غرضی، محمدحسن ابوترابی فرد، مرتضی آقاتهرانی، محسن مهرعلیزاده، فاطمه، فائزه و محسن هاشمی و پسرعموی عفت مرعشی یعنی حسین مرعشی به عنوان نامزدهای احتمالی حوزه انتخاباتی تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر برمی خوریم و وضعیت فعلی گویای این امر است که تنور انتخابات امسال در این حوزه داغ تر از تصورات خواهد بود. حال در رقابت افراد نامبرده و صدالبته نمایندگان فعلی این حوزه در مجلس که به نظر نمی رسد قصد پا پس کشیدن از حضور در مجلس را داشته باشند چگونگی متقاعد کردن مردم برای جلب اعتماد آنها نکته ای قابل تامل است.

رقابت سخت و فشرده نمایندگان در شهر تهران آنها را وادار می کند تا برای آن که گوی سبقت را از رقبایشان بگیرند سراغ نقطه حاشیه ای شهر تهران یعنی اسلامشهر بروند. اسلامشهر شهرستانی است که در سال های اخیر روی چندان خوشی به خود ندیده است و نیمه تمام ماندن پروژه های شهرستان و تغییرات متعدد در حوزه مدیریتی شهرستان در کنار وعده های عملی نشده مردم این شهرستان را به فکر فرو برده است که در انتخابات پیش رو چه شرایطی را تجربه خواهند کرد.

در این میان اما وعده عملی نشده دولت قبلی و دولت فعلی یعنی راه اندازی متروی اسلامشهر یکی از موضوعاتی است که به نظر می رسد به عنوان راهکار بسیاری از نمایندگان مجلس در رقابت برای کسب رای از اسلامشهر به کار گرفته خواهد شد. موضوعی که به نظر می رسد با وجود عملی نشدن آن در سال های اخیر همچنان برای مردم این شهرستان جذابیت دارد. نکته قابل تامل اما این است که وعده مترو و سایر وعده های نمایندگان مجلس تا چه میزان جامه عمل به خود خواهد دید؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *