نظرات مردمی درباره سریال‌های تلویزیونی/ چرا این‌قدر تلخ؟

نظرات مردم در فضای مجازی و برخی انتقادهای کارشناسان نشان می‌دهد تلویزیون باید بگذارد روند درام درست پیش برود نه اینکه تلخ‌سازی جایِ درام‌سازی را بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری اسلامشهرخبر، سریال‌های تلویزیون این روزها بیشتر حال و هوای دلهره و تاریکی و ناراحتی دارند؛ این عبارت‌ها را می‌توان در صفحات اینستاگرامی سریال‌ها و نظرات مردمی جستجو کرد.

این اتفاق شاید بیشتر با پخشِ سکانس‌های مربوط به صحنه‌های خاکسپاری پیمان یکی از نقش‌های اصلی سریال “افرا” و اتفاقات مربوط به رهی در سریال “در کنار پروانه‌ها” و حتی دیگر سریال‌ها به طرقِ مختلف دیگری می‌افتد. این تیره و تاری و دلهره‌آفرینی را در سریال‌های چند ساله اخیر تلویزیون به وضوح دیده می‌شود.

به تعبیرِ برخی از سازندگان سریال‌ها، گویی مدیران تلویزیون هم از تلخ‌سازی و دلهره‌آفرینی برای مخاطب تلویزیون راضی‌اند؛ چرا که در این سال‌ها جلوی این روند گرفته نشده و همچنان هم فیلمنامه‌هایی نوشته می‌شود و جلوی دوربین می‌رود که در همین راستا قرار دارد. انگار فیلم‌های تلخ و تاریک (دارک) به یک رویه در سیما تبدیل شده که نامش را برخی کارگردان‌ها درام می‌گذارند. اما در دلِ درام قرار بوده داستان‌گویی و آسیب‌شناسی اتفاقات اجتماعی و حتی خانوادگی رقم بخورد.

انتهای پیام/*


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *