وقف

نشست صمیمانه با امام جمعه اسلامشهر با موضوع وقف برگزار شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اسلامشهر گفت: نشست صمیمانه با امام جمعه این شهرستان حول محور موضوع وقف و راه‌های ترویج آن در این ایام برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اسلامشهر گفت: نشست صمیمانه با امام جمعه این شهرستان حول محور موضوع وقف و راه‌های ترویج آن در این ایام برگزار شد.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت الاسلام ارژنگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: نشست صمیمانه با امام جمعه شهرستان حول محور موضوع وقف و راه‌های ترویج آن در این ایام با حضور این حقیر برگزار شد.

وی در توضیح بیشتر این نشست افزود: امام جمعه شهرستان اسلامشهر یادآور شدند در خطبه‌های این هفته نمازجمعه درباره اهمیت امر وقف مطالب مبسوطی را ارائه خواهند کرد.

رئیس اداره اوقاف شهرستان اسلامشهر با اشاره به ویژه برنامه‌های دهه وقف در شهرستان اسلامشهر گفت: دهه وقف فرصتی مناسبی است تا اقشار مختلف جامعه با فرهنگ وقف آشنا شده و نسبت به ترویج و احیای این سنت حسنه و فراموش شده دین اسلام بیش از گذشته اهتمام ورزند.

ارژنگی اظهار داشت: تجلیل از واقفان و یاوران وقف، غبارروبی امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان، نواختن زنگ انشاء با موضوع وقف در مدارس شهرستان، نشست بررسی تخصصی موضوع وقف، دیدار با ائمه جمعه شهرستان، اعزام مبلغان و کارشناسان مذهبی به مدارس و ارائه خدمات مشاوره دینی و سبک زندگی اسلامی و تبیین فرهنگ وقف از جمله ویژه برنامه‌های دهه وقف در شهرستان اسلامشهر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کلیه درآمدهای وقف بنابر نظر واقف صرف امور تعیین شده در وقف‌نامه می‌شود که تخلف از آن حکم تخلف از فرمان الهی را دارد، همان‌گونه که رمز دلگرمی واقفان نیز در اجرای دقیق وقف‌نامه است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *