رشته‌های آبی

نخستین مجموعه ورزشی برای رشته‌های آبی در اسلامشهر افتتاح می‌شود

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان اسلامشهر با اشاره به افتتاح مجموعه ورزشی خوارزم در احمدآباد مستوفی گفت: این نخستین مجموعه ورزشی برای رشته‌های آبی از جمله قایقرانی در سطح شهرستان اسلامشهر است که در هفته تربیت‌بدنی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان اسلامشهر با اشاره به افتتاح مجموعه ورزشی خوارزم در احمدآباد مستوفی گفت: این نخستین مجموعه ورزشی برای رشته‌های آبی از جمله قایقرانی در سطح شهرستان اسلامشهر است که در هفته تربیت‌بدنی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش اسلامشهرخبر، قدیر آرمیان با اشاره به ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت هفته تربیت بدنی اظهار داشت:‌ در راستای ترویج ورزش در بین اقشار مختلف جامعه ۲۲ ویژه برنامه فرهنگی و ورزشی در سطح شهرستان اسلامشهر برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: بی‌شک ورزش شهرستان اسلامشهر با توجه به ظرفیت‌ها و سرمایه انسانی جوان، مستعد و بالنده از زمینه‌های بسیار خوبی برای رشد و تعالی برخوردار است، که با برنامه‌ریزی‌های مناسب و حمایت‌های لازم می‌توان شاهد حضور پررنگ و درخشش بیشتر ورزشکاران غیور شهرستان در عرصه رقابت‌های ملی و بین‌المللی بود.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان اسلامشهر با اشاره به لزوم اهتمام به هفته تربیت بدنی از سوی متولیان ورزش در جامعه افزود: بیست و ششم مهر ماه تا دوم آبان ماه که به عنوان هفته تربیت بدنی نامگذاری شده، فرصت مناسبی برای آشنایی جامعه با اثرات کاربردی ورزش است تا با تبیین اهمیّت و آثار آن در ابعاد فردی و اجتماعی در اشاعه، بتوان گام مؤثری در توسعه و ترویج ورزش در خانه و خانواده و هدایت و ارشاد جامعه به ورزش‌های همگانی برداشت.

آرمیان در ادامه به مهّم‌ترین برنامه‌های هفته تربیت بدنی اشاره کرد و گفت:‌ برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی، تجلیل از قهرمانان ورزشی، جشنواره آشپزی روستایی، نواختن زنگ نشاط و ورزش در جهت ترویج ورزش در سطح مدارس شهرستان، تجلیل از هیئت‌های ورزشی و پرسنل، همایش باستانی و زورخانه‌ای و گشت خانوادگی کوهنوردی از جمله برنامه‌های هفته تربیت بدنی در این شهرستان است.

وی ورزش را وسیله‌ای برای جمع‌گرایی و اجتماعی شدن دانست و عنوان کرد: ورزش مایه پرهیز از بیکاری، مبارزه با کسالت و تنبلی، افزایش توانایی جسمی و روحی، شجاعت، سلامت جسمانی و فکری و نیز وسیله‌ای برای جمع‌گرایی و اجتماعی شدن است.

رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان اسلامشهر توجه به ورزش و تلاش برای توسعه آن را بسیار مهّم ارزیابی کرد و افزود: توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه بسیار مهّم و ارزشمند بوده و آثار سودمندی را به همراه دارد.

آرمیان همچنین از افتتاح مجموعه ورزشی خوارزم در احمدآباد مستوفی خبر داد و گفت: این نخستین مجموعه ورزشی برای رشته‌های آبی از جمله قایقرانی در سطح شهرستان اسلامشهر است که با توجه به وجود قهرمانان  در رشته قایقرانی از شهرستان اسلامشهر می‌تواند در پیشرفت هرچه بیشتر فعالیت این رشته ورزشی تأثیرگذار باشد.

وی در پایان با اشاره به لزوم ساماندهی هیئت‌های ورزشی در این شهرستان خاطرنشان کرد: در چارچوب فعالیت‌های وزارت ورزش، ۵۰ هیئت ورزشی رسمی داریم که از این تعداد ۴۸ هیئت در شهرستان اسلامشهر راه‌اندازی شده و ورزشکاران آن سازماندهی شده‌اند، که از این میان ۳۰ هیئت ورزشی در شرایط فعال قرار دارند.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *