ولی الله سیف

نامه ۶۰ نماینده به رئیس جمهور برای عزل سیف

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از نامه ۶۰ نماینده به رئیس جمهور برای عزل سیف رئیس کل بانک مرکزی خبر داد و گفت: نمایندگان از عملکرد سیف رضایت ندارند و خواستار برکناری وی هستند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از نامه ۶۰ نماینده به رئیس جمهور برای عزل سیف رئیس کل بانک مرکزی خبر داد و گفت: نمایندگان از عملکرد سیف رضایت ندارند و خواستار برکناری وی هستند.
به گزارش اسلامشهرخبر،  ولی داداشی نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه سیف در بانک مرکزی عملکرد رضایت بخشی نداشته، گفت: وقتی یک دکه در کنار خیابان باز می شود همه نهادها به آن دکه مراجعه می کنند و تا صاحب دکه مجوز لازم را نگیرد، وی را رها نمی کنند حال سوال این است که چطوری رئیس کل بانک مرکزی در مورد موسسات مالی- اعتباری می گوید که آنها مجوز نداشتند.

وی افزود: اگر این موسسات مجوز نداشتند، چرا بانک مرکزی برای تعطیلی آنها هیچ اقدامی نکرد؟. چرا اجازه دادند تا آنها با پول و سرمایه های مردم چنین کار بکنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه آقایان برای رفع مشکلات مالی این موسسات و ادغام این صندوق ها هنوز به نتیجه نرسیدند، تصریح کرد: هنوز مردم زیادی به ما نمایندگان مراجعه می کنند و از نگرفتن اصل پول خود شکایت دارند.

داداشی تاکید کرد: مشکل بانک مرکزی با رفتن سیف درست نخواهد شد مگر اینکه مدیری لایق، کاردان و قانونمدار منصوب شود و در چاچوب سیاست های کلی نظام حرکت کند.

وی افزود: متاسفانه سیف سیاست درستی در بانک مرکزی اعمال نکرد و اقدامات وی باعث بهم ریختگی در سیستم پولی و مالی کشور شد.

نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوالات نمایندگان از رئیس جمهور در خصوص عملکرد سیف تصریح کرد: نمایندگان همچنین در نامه ای به رئیس جمهور خواستار برکناری سیف شدند که حدود ۶۰ نماینده این نامه را امضاء کردند.

داداشی اضافه کرد: این نامه حدود ۲ هفته پیش برای رئیس جمهور ارسال شده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا رئیس جمهور ضمن توجه به نامه نمایندگان مجلس، برای سرسامان دادن به وضعیت بانک ها هر چه سریعتر یک مدیر کاردان را بر بانک مرکزی منصوب کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *