آیت الله قمی

می‌خواهند با جدایی اقلیم کردستان “غده سرطانی” دیگری در منطقه ایجاد کنند

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه جدایی اقلیم کردستان از نظر حقوق بین‌الملل باطل است، گفت: این موضوع تنها طمع رژیم غاصب صهیونیستی و نظام سلطه است که می‌خواهند در منطقه یک غده سرطانی دیگر ایجاد کنند.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه جدایی اقلیم کردستان از نظر حقوق بین‌الملل باطل است، گفت: این موضوع تنها طمع رژیم غاصب صهیونیستی و نظام سلطه است که می‌خواهند در منطقه یک غده سرطانی دیگر ایجاد کنند.

به گزارش اسلامشهرخبر به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی در مراسم سوگواری هفتمین شب شهادت امام حسین(ع) که در مسجد ۱۵ خرداد قرچک برگزار شد، اظهار داشت: درسی که امام حسین(ع) در کربلا به بشریت دادند، اثر و نقش بسزایی دارد که هرگز کهنه نمی‌شود، آنچنان که نفس پربرکت سیدالشهدا(ع) چنان اثری در یارانش گذاشت که پایانی برای آن نیست.

وی با بیان اینکه قیام سیدالشهدا(ع) حکایت از وحدتی عملی و گفتاری دارد افزود: درد جامعه امروز این است که افراد با دو چهره‌ و بعضاً با چند چهره‌گی و چند لسانی برخورد می‌کنند؛ به عبارت دیگر ظاهر و باطن آن‌ها متأسفانه با هم هماهنگ نیست.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به مسئله کردستان عراق بیان کرد: در استقلال اقلیم کردستان دو رویکرد جلال طالبانی و جبهه میهنی وجود دارد که مخالف استقلال اقلیم هستند و در مقابل جریان مسعود بارزانی قرار دارد که از زمان ملا مصطفی بارزانی پدر مسعود بارزانی خط استقلال و تجزیه عراق را دنبال می‌کنند.

قمی تصریح کرد: بحث استقلال کردستان عراق زمینه‌ای در گذشته دارد؛ اما در این برهه زمانی که داعش در حال فروپاشی است دوباره با توطئه تجزیه عراق مواجه شده‌ایم و جز رژیم‌ صهیونیستی که ابراز خرسندی کرده، سایر کشور‌ها در نکوهش این موضوع ورود پیدا کرده‌اند؛ چرا که این اقدام به ضرر عراق، کشور‌های منطقه و مردم کردستان عراق است.

وی با بیان اینکه این اقدام از نظر حقوق بین‌الملل باطل است و مجامع بین‌المللی این اقدام را مردود دانسته‌اند گفت: خطاب به سران و مردم اقلیم کردستان می‌گوئیم که برای کشور‌های منطقه دردسر درست نکنید، این موضوع تنها طمع رژیم غاصب صهیونیستی و نظام سلطه است که با این اقدام در منطقه یک غده سرطانی ایجاد کنند.

معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: با شکست پروژه صهیونیستی تکفیری و تروریستی در سوریه و عراق، این رژیم درصدد برانگیختن فتنه‌ای تازه با محوریت چالش قومیتی در منطقه است. رژیم صهیونیستی تلاش دارد همزیستی تاریخی اقوام در منطقه را به چالش و تهدیدی فراگیر تبدیل کند، که به‌لطف خدای بزرگ این برنامه‌ها در عراق با شکست مواجه می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *