اربعین حسینی

میزبانی پزشکان اسلامشهری از زائران اربعین در مسیر پیاده‌روی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اسلامشهر گفت: با هدف ارائه خدمات پزشکی جمعی از پزشکان اسلامشهری به طور داوطلبانه با همکاری ستاد مردمی اسلامشهر در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) مستقر و ارائه خدمت می‌کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اسلامشهر گفت: با هدف ارائه خدمات پزشکی جمعی از پزشکان اسلامشهری به طور داوطلبانه با همکاری ستاد مردمی اسلامشهر در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) مستقر و ارائه خدمت می‌کنند.

به گزارش اسلامشهرخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌اله سراقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اسلامشهر، با بیان اینکه  جوانان اسلامشهری با احداث موکب در مسیر راهپیمایی اربعین از زائران حرم امام حسین(ع) استقبال و میزبانی می‌کنند اظهار داشت: در سطح شهرستان اسلامشهر جوانان و عاشقان حضرت اباعبداله الحسین(ع) علاوه بر کمک به ستاد مرکزی اربعین حسینی، با تأسیس یک ستاد مردمی در جهت میزبانی و خدمات‌رسانی به زائران حرم امام حسین(ع) ضمن استقبال، پذیرایی و امکانات اسکان را برای هموطنان فراهم می‌کنند.

وی با اشاره به سابقه فعالیت این ستاد تأکید کرد: در مراسم پیاده‌روی اربعین سال گذشته جوانان اسلامشهری با احداث موکب، امکان اسکان برای ۱۰ هزار نفر از زائران را ایجاد کرده بودند که امسال هم سعی شده در هر وعده غذایی برای بیش از ۱۰ هزار نفر زائر غذا طبخ و توزیع شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات اسلامشهر افزود: در ستاد مردمی شهرستان اسلامشهر که با مدیریت امام جمعه واوان تشکیل شده، عاشقان و دلباختگان حسینی با احداث موکب علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) در محل عمود ۲۸۵ شرایط اسکان، پذیرایی و میزبانی از زائران را فراهم کرده و به خدمات‌رسانی مشغول هستند.

سراقی همچنین تصریح کرد: جوانان و عاشقان حسینی در شهرستان اسلامشهر با همکاری و مشارکت دلباختان حسینی در شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم در ۲ منطقه حله و بصره، ۲ موکب جداگانه احداث و به زائران خدمات‌رسانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ستاد مردمی اربعین حسینی شهرستان اسلامشهر سومین سال فعالیت خود را سپری می کند افزود: با توجه به اینکه در بحث ارائه خدمات پزشکی علی‌رغم اینکه از سوی وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران اقدامات خوبی انجام شده؛ اما باز هم کاستی‌هایی وجود داشت، که برای رفع این مشکلات جمعی از پزشکان اسلامشهری هم به طور داوطلبانه با همکاری ستاد مردمی اسلامشهر در مسیر پیاده‌روی مستقر و ارائه خدمت می‌کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: مریدان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در شهرستان اسلامشهر در جهت بازسازی اماکن متبرکه عتبات و عالیات به طور میانگین ماهانه بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال کمک نقدی به ستاد بازسازی اهدا می‌کنند، و علاوه بر این کمک‌های غیرنقدی، در بحث تأمین نیروی انسانی نیز حضوری فعال دارند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *