حجت-الاسلام-نوروزی

موفقیت‌های نظام در عرصه‌های مختلف در شرایط تحریم و سختی بود

امام‌جمعه اسلامشهر موفقیت‌های مختلف نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف در تحریم‌ها و سختی‌ها حاصل‌شده است درحالی‌که در رژیم گذشته اجازه نمی‌دادند ایرانی‌ها فعالیت کنند و کلید اصلی آن در دست بیگانگان بود.

به گزارش خبرنگار اسلامشهرخبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه پنجم بهمن‌ماه اسلامشهر با توصیه به تقوا به آیات قرآن کریم اشاره کرد و گفت: هر کس بدون چون‌وچرا مطیع خدا و رسول باشند و دستورات آنان را بدون چون‌وچرا اطاعت کند بهشت از آن او خواهد بود.

وی ادامه داد: امام باقر (ع) نیز می‌فرمایند هر کس ۴۰ حدیث در حلال و حرام دین حفظ کند خداوند روز قیامت او را به‌صورت فقیه عالم محشور می‌کند و عذاب نمی‌کند. ما خیلی از این مورد فاصله‌داریم می‌بینید نام همه پایتخت‌های جهان و نام هنرپیشه‌های مشهور اروپا را حفظ می‌کند ولی یک مسئله شرعی یا یک وضو یا تیمم را بلد نیست.

نماینده ولی‌فقیه در اسلامشهر با اشاره به اینکه معاد یکی از اعتقادات دینی همه ادیان الهی است گفت: یکی از اصول محکم همه پیامبران معاد است معاد به‌صورت ساده یعنی روز قیامت. قرآن و احادیث می‌گویند سفر سخت و طولانی‌ای در پیش است حضرت علی (ع) در حکمت ۷۷ نهج‌البلاغه درباره این سفر می‌فرمایند: آه از کمی زاد و توشه، از طولانی بودن راه، از سفر دورودراز و از صحرای محشری که محل حساب‌وکتاب است.

وی تأکید کرد: برای سفر آخرت دو نوع توشه می‌توان برداشت، در آیه ۱۹۷ سوره بقره آمده است: زاد و توشه بردارید که بهترین توشه‌ها تقواست. حقیقتاً در موقف‌های ۵۰ گانه آخرت تقوا به کار می‌آید بعضی‌ها تقوا ندارند و برای این سفر تجاوز، طغیان و ظلم مهیا می‌کنند در حکمت ۲۲۱ نهج‌البلاغه حضرت علی (ع) می‌فرمایند ظلم و ستم به بندگان بد توشه‌ای برای معاد است یک فروشنده که روزانه هزاران نان می‌فروشد اگر در هر دانه نان یک گرم کمتر دهد ببینید چه بلایی سرخود آورده است؟ انسان برای کسب ثروت ربا می‌دهد متأسفانه بانک‌های ما دیرکرد می‌گیرند دیرکرد را همه مراجعه حرام می‌دانند این اعمال است که انسان را بدبخت می‌کند.

امام‌جمعه اسلامشهر خاطرنشان کرد: امام باقر (ع) می‌فرمایند پدرم به من وصیت کرد ای فرزندم بترس از ظلم کردن به کسی که جز خدا یاوری ندارد گاهی این ظلم‌ها و حق‌الناس‌ها مال کسی است که توانایی دفاع از خود ندارند.

وی با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف علوم گفت: این موفقیت‌ها در تحریم‌ها و سختی‌ها حاصل‌شده است درحالی‌که در رژیم گذشته اجازه نمی‌دادند ایرانی‌ها فعالیت کنند و کلید اصلی آن در دست بیگانگان بود.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به تلاش دشمنان برای جلوگیری از برگزاری جشن تولد ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی گفت: استکبار جهانی در نظر داشت ۱۳ آبان سال جاری وضع داخلی جمهوری اسلامی را برهم بزند و اکنون نیز منتظر هستند در ۲۲ بهمن این کار را انجام دهند حدیث داریم که اگر کسی برای کسی دام پهن کند خود در آن می‌افتد می‌بینید بیش از ۳۰ روز است که ایالت‌های آمریکا بزرگترین قدرت پوشالی جهان تعطیل است و به ۸۰۰ هزار نفر از کارکنان خود حقوق نمی‌دهد و یا به مرخصی بدون حقوق فرستاده‌شده‌اند برخی کارکنان دولت آمریکا از خیریه‌ها غذا تهیه می‌کنند. فرانسه که مهد آزادی و حقوق بشر است ببینید با ملت خود چه می‌کند؟ خدا آنان را گرفتار کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *